Novinky

William Li je na 10 dní v Německu. Dohlíží na finální přípravy před expanzí, navštívil i Oktoberfest

Generální ředitel společnosti NIO, William Li a také prezident a spoluzakladatel NIO, Qin Lihong jsou již pár dní v Evropě, konkrétně v Německu. Proč a co zde dělají?

Důvod návštěvy je velice jednoduchý – již 7. října má NIO vstoupit na německý trh a CEO i prezident společnosti kontrolují poslední přípravy, aby vše proběhlo podle plánu. Oba dva top manažeři si prohlédli stavbu NIO Housu ve Frankfurtu a také se podívali na první stanici pro rychlou výměnu baterií Battery Swap, která se nachází v Sortimo Innovationspark Zusmarshausen a již brzy bude otevřena pro pilotní a testovací účely.

NIO House ve Frankfurtu má rozlohu 1 700 m2 a otevře se začátkem příštího roku. Kromě Frankfurtu má NIO své prodejní prostory také v Berlíně a Mnichově.

NIO v Německu registruje desítky ET7

Podle dostupných informací jsou v Německu na 10 dní a celou dobu mají k dispozici vlajkový sedan ET7, který bude právě v Německu nabízen. Poté, během dalších měsíců by mělo nabídku rozšířit SUV ES8, které je nyní jako jediné dostupné v Norsku.

William Li a Qin Lihong kromě jiného využili i toho, že v Německu probíhá tradiční Oktoberfest. Na sociální síti Twitter tak začala kolova fotografie zachycující právě CEO s prezidentem NIO u piva.

William Li

Zdroj: cnevpost.com

Mám rád technologie, videohry a v minulosti jsem psal příspěvky zaměřené na mobilní technologie a společnost Apple pro významné české magazíny. Telefony a Apple mě pořád baví ale trochu jsem se přeorientoval i na elektromobily. Pracuji v marketingu, na značku NIO jsem poprvé narazil asi před 3 lety a od té doby pravidelně přikupuji akcie.

Související příspěvky