ElektromobilitaNovinky
Trendy

NIO zve na akci NIO Berlin 2022. Uvidíme představení ET7 pro Evropu? (aktualizováno)

Společnost NIO dnes oznámila, že 7. října pořádá speciální akci s názvem NIO Berlin 2022. NIO zatím neoznámilo, čeho se bude akce týkat, lze ale předpokládat, že na eventu bude představen evropským zájemcům model ET7, který bude jako jediný nabízen na německém trhu.

Aktualizace:

„NIO na akci představí modely ET7, ET5 a ES7 pro evropské zákazníky“, uvedl to Qin Lihong, spoluzakladatel a prezident společnosti. Tyto modely by měly být časem dostupné právě v Něměcku a pravděpodobně také v dalších státech, kam se výrobce rozšíří.

Mimo jiné, 7. října je také datum, kdy má NIO oficiálně vstoupit na německý trh. Akce s podtitulem “A New Horizon” bude celosvětově živě streamována v 18:00 našeho času a to na oficiálních stránkách společnosti NIO.

“Horizont znamená naději a lepší zítřky. Je symbolem objevování nových možností” uvedl Willian Li, zakladatel, předseda představenstva a generální ředitel společnosti NIO.

Společnost začala v průběhu minulých týdnů registrovat desítky elektromobilů ET7 dovezených z Číny na německé státní poznávací značky a také staví první stanice pro rychlou výměnu baterie. V Německu se budou také nacházet minimálně tři NIO Housy a to v Mnichově, Berlíně a Frankfrurtu.

William Li je na 10 dní v Německu. Dohlíží na finální přípravy před expanzí, navštívil i Oktoberfest

NIO ET7

Model ET7 je luxusní a vlajkový sedan s dojezdem až 1 000 km (dle CLTC) a maximální rychlostí 200 km/h. Z 0 na 100 km/h vás vyveze za 3,9 vteřiny a to vše díky výkonu až 653 koní. Elektromobil se prodává v několika verzích dle kapacity baterie a to 75 kWh, 100 kWh a během pár měsíců by měla být k dispozici také největší, 150 kWh baterie.

NIO ET7

Zdroj: nio.com

Mám rád technologie, videohry a v minulosti jsem psal příspěvky zaměřené na mobilní technologie a společnost Apple pro významné české magazíny. Telefony a Apple mě pořád baví ale trochu jsem se přeorientoval i na elektromobily. Pracuji v marketingu, na značku NIO jsem poprvé narazil asi před 3 lety a od té doby pravidelně přikupuji akcie.

Související příspěvky