Novinky

Německo spustí v roce 2023 testování autonomního řízení 4. úrovně s modely NIO ES8

Společnost Mobileye ze skupiny Intel a NIO podepsali už v roce 2019 strategickou spolupráci v oblasti vývoje vysoce automatizovaných a autonomních vozidel (AV). To nyní přináší ovoce a v Německu budou už příští rok probíhat testy právě za účelem vylepšování 4. úrovně autonomního řízení.

NIO k tomu použije hned 15 kusů svého modelu ES8 a testovat se bude od roku 2023 do konce roku 2024 ve dvou městech poblíž Frankfurtu, Darmstadtu a Offenbachu. Autonomní řízení 4. úrovně je řízení bez zásahu člověka, pro jistotu budou ve vozidlech ale sedět lidé, aby předešli případným problémům, nebo dokonce i nehodě. 

Vozidla budou vybavena nutnými senzory a softwarem: osmi systémovými čipy (SoC) EyeQ5, přičemž čipy mají výkon 24 tera operací za sekundu při spotřebě 10 wattů.

Plán je takový, že první vozidla v autonomním režimu úrovně 4 budou projíždět Darmstadtem a Offenbachem po celém Německu,” oznámil Svaz německých dopravních podniků (VDV) na pondělní tiskové konferenci ve Frankfurtu.

Jak jsme vás již dříve informovali, NIO chce do konce roku 2022 expandovat do Nizozemska, Dánska, Švédska a také právě Německa. 

Německo schválilo řízení bez řidiče

Německo nedávno přijalo zákon o autonomních vozidlech, který umožňuje provoz aut bez řidiče. Německo tak ukázalo, že je jedním z globálních leadrů v AV a budoucnosti se rozhodně nebojí – naopak ji jde naproti. My jsme zvědaví, jak testování dopadne a doufáme, že někdy uvidíme samotné testování na živo přímo na německých silnicích.

Zdroj: eletric-vehicles.com

Mám rád technologie, videohry a v minulosti jsem psal příspěvky zaměřené na mobilní technologie a společnost Apple pro významné české magazíny. Telefony a Apple mě pořád baví ale trochu jsem se přeorientoval i na elektromobily. Pracuji v marketingu, na značku NIO jsem poprvé narazil asi před 3 lety a od té doby pravidelně přikupuji akcie.

Související příspěvky