ElektromobilitaNovinky
Trendy

První oficiální snímky Nio Onvo ukazují design světel L60.

Dizajnér modelu Onvo L60, Raul Pires, který má více než 20 let zkušeností s designem ve společnosti Volkswagen a navrhl několik modelů Bentley, odhalil detaily své práce.

Společnost Nio dnes zveřejnila první oficiální fotografie modelu L60, prvního elektromobilu značky Onvo (Ledao v Číně), které bude brzy uvedeno na trh.

Raul Pires, viceprezident společnosti Onvo a vedoucí designu, který pracoval více než 20 let ve skupině Volkswagen Group a navrhoval mnoho modelů Bentley, byl jmenován hlavním designérem modelu Onvo L60.

Nio Onvo L60

Společnost Nio plánuje oficiální představení značky Onvo 15. května v 19:30 pekingského času, událost bude živě vysílána online.

Model Onvo L60 se bude potýkat s modelem Tesla Model Y a zaměří se zejména na trh inteligentních plně elektrických vozidel pro rodiny s cenou kolem 250 000 jüanů (34 540 USD), uvedla společnost Nio na začátku tohoto měsíce.

Náklady na BOM (bill of materials) prvního modelu Onvo budou přibližně o 10 % nižší než náklady na Model Y od společnosti Tesla. Podle šéfa značky Nio byla při návrhu modelu Onvo L60 prioritou nízká spotřeba energie.

Nio Onvo L60

“Od prvního dne jsme dávali přednost nízké spotřebě energie,” uvedl prezident společnosti Onvo Ai Tiecheng v rozhovoru.

Pro snížení spotřeby energie elektromobilu zakladatel, předseda a generální ředitel společnosti Nio William Li zavrhl stylizaci vozidla, která byla k dispozici šest měsíců, dodal Ai.

V té době tým Onvo předložil návrh stylizace modelu, který všichni považovali za ohromující, ale Li řekl, že potřebuje čas na zvážení během svátečního období čínského nového roku, doplnil Ai, který také uvedl, že Li návrh později zamítl kvůli ochraně dojezdu vozidla.

“Baterie stojí hodně peněz, a pokud snížíme spotřebu energie, dojezd bude delší a uživatelé ušetří peníze,” dodal Ai.

Zdroj
cnevpost.com

Související příspěvky