Elektromobilita

NIO EVE: takhle si NIO představuje budoucnost

NIO už v roce 2018 odhalilo zajímavý koncept elektromobilu, který bychom mohli v budoucnu používat. Co je to NIO EVE?

NIO EVE je opravdu futuristicky vypadající koncept elektromobilu, který je zcela autonomní, ale v případě potřeby je možné řídit i manuálně. Autonomie by měla být v budoucnu tak pokročilá, že z šesti sedaček pro cestující se dají vytvořit pohodlná křesla nebo dokonce i „polopostel“. Na konceptu nenajdete tradiční A a B sloupky, celý interiér je prosklený a dominují mu displeje které se umí v případě potřeby objevit, nebo zmizet. Přední sklo je tvořeno obrazovkou s průhledným displejem typu OLED.

NIO EVE je také vybaveno pokročilou AI (umělou inteligencí), která by v ideálním světě měla umět komunikovat s ostatními vozy a zabezpečit tak plynulý provoz na silnicích.

NIO to s tímto konceptem myslelo celkem vážně a do produkce ho čínská společnost chtěla dát v roce 2020, to se ale nestalo už minimálně kvůli pandemii COVID-19. Zatím nejsou dostupné ani žádné bližší informace. To ale nic nemění na tom, že elektromobil vypadá opravdu dobře. Prodejní cena byla v roce 2018 stanovena na 1,2 milionu amerických dolarů, tj. asi 28,5 milionů korun.

Zdroj: nio.com

Mám rád technologie, videohry a v minulosti jsem psal příspěvky zaměřené na mobilní technologie a společnost Apple pro významné české magazíny. Telefony a Apple mě pořád baví ale trochu jsem se přeorientoval i na elektromobily. Pracuji v marketingu, na značku NIO jsem poprvé narazil asi před 3 lety a od té doby pravidelně přikupuji akcie.

Související příspěvky