ElektromobilitaNovinky
Trendy

Elektromobilů Alps se dočkáme již tento rok. NIO plánuje letos prodat desítky tisíc kusů.

V červenci začne NIO vyrábět první model Alps s kódovým označením DOM. Zdroj uvádí, že v roce 2024 se plánuje prodat desítky tisíc kusů.

Společnost Nio má ambiciózní cíle pro první model Alps s kódovým označením DOM, přestože má jen krátkou časovou lhůtu pro jeho uvedení na trh. Podle zprávy z dnes uvedeného zdroje mají místní média informace od několika dobře informovaných osob, že zkušební výroba modelu Alps má začít v červenci 2024 a plánované uvedení na trh se očekává v druhé polovině roku.

Zkušební výroba je poslední fází před sériovou výrobou, kde se ověřuje schopnost výrobního zařízení, dodavatelského řetězce a kontrol kvality plnit požadavky výroby a zajistit stabilitu dílů a sestav. Očekává se, že první model Alps s kódovým označením DOM bude oficiálně uveden na trh v říjnu, pokud tedy vše půjde podle plánu.

Navzdory krátkému termínu má společnost Nio ambiciózní cíle dodávek a očekává se, že tento nový model bude mít v letošním roce velký odbyt. Podle zprávy se již několik pilotních elektromobilů modelu DOM vyrábí.

Celá řada modelů Alps bude postavena na technologické platformě třetí generace Nio NT 3.0, přičemž první sériový model této platformy, DOM, bude využívat nejnovější technologie společnosti Nio. Baterie modelu DOM budou nabízeny ve verzích s kapacitami přibližně 60 kWh a 90 kWh, což zajišťuje více místa uvnitř elektromobilů díky tenčím akumulátorům.

Model DOM bude vybaven novými motory vyvinutými a vyráběnými společností Nio, které optimalizují rozměry a náklady. Také bude vybaven radary s milimetrovými vlnami 4D, které jsou schopny detekovat nejen horizontální, ale i vertikální objekty.

Mám rád technologie, videohry a v minulosti jsem psal příspěvky zaměřené na mobilní technologie a společnost Apple pro významné české magazíny. Telefony a Apple mě pořád baví ale trochu jsem se přeorientoval i na elektromobily. Pracuji v marketingu, na značku NIO jsem poprvé narazil asi před 3 lety a od té doby pravidelně přikupuji akcie.

Přes
carnewschina.com

Související příspěvky