Novinky

NIO Phone je blíže, než si myslíme. Společnost chce vydat jeden telefon ročně

Již na začátku tohoto roku se objevili informace, že NIO má v plánu vstoupit do segmentu výroby chytrých telefonů. Od té doby jsme o telefonech NIO neslyšeli, až do dnešních dnů.

NIO totiž pokračuje ve vývoji chytrého telefonu a podle CEO, Williama Li chce firma vytvářet telefon, který bude jednoduše fungovat a nový model bude vždy vycházet jednou ročně podobně, jako to má Apple. William Li několikrát zdůraznil, že telefon musí být jednoduchý na ovládání, jako to má třeba Apple.

Williama Li tento plán prozradil během malého rozhovoru s uživateli NIO ve Fu-čou v provincii Fu-ťien. Li také dodal, že v  současné době není těžké vyrábět telefony, ale stále je náročné vyrobit telefony, které dobře fungují a jsou spolehlivé.

Li také nevyloučil výrobu nositelné elektroniky, tj. měl na mysli zřejmě chytré hodinky či náramky. To ale není priorita a nejdříve se zcela určitě dočkáme NIO Phonu.

Telefon jako klíč

NIO Phone může být dobrým strategickým krokem, protože bude téměř jistě úzce provázán s NIO elektromobily. Je tedy možné, že telefonem budou moci majitelé vůz odemykat a nahradí se tak bezkontaktní klíč či jiné způsoby odemykání.

Jaké modely NIO uvidíme v Evropě a kam společnost letos expanduje?

NIO Phone na Androidu?

Otázkou také je, na jakém operačním systému bude NIO Phone fungovat. Teoreticky to může být Android od amerického Google, zde ale může nastat problém v tom, že někteří čínští výrobci, jako například Huawei, nemohou od roku 2019 používat Google služby a v těchto telefonech tak nenajdete například obchod s aplikacemi Google Play. Je také možné, že NIO Phone bude na zcela novém systému postaveném na Androidu, který bude mít vlastní obchod s aplikacemi.

Nechme se překvapit, co si na nás NIO přichystá, ohledně toho, kdy by mohl NIO Phone spatřit světlo světa se zatím nic neví.

Zdroj: cnevpost.com

Mám rád technologie, videohry a v minulosti jsem psal příspěvky zaměřené na mobilní technologie a společnost Apple pro významné české magazíny. Telefony a Apple mě pořád baví ale trochu jsem se přeorientoval i na elektromobily. Pracuji v marketingu, na značku NIO jsem poprvé narazil asi před 3 lety a od té doby pravidelně přikupuji akcie.

Související příspěvky