ElektromobilitaNovinky

Jaké modely NIO uvidíme v Evropě a kam společnost letos expanduje?

Minulý týden se v Oslu konala akce Deutsche Bank s názvem China EV Ride & Drive, které se zúčastnil také analytik Edison Yu. Ten uvádí zajímavé informace ohledně toho, do jakých států NIO ještě letost expanduje a s jakými modely elektromobilů, což jsme do dnešního dne nevěděli.

Do konce tohoto roku bychom NIO měli vidět v Německu (už v září), Švédsku, Dánsku a Nizozemsku. Na všechny tyto trhy vstoupí NIO se sedanem ET7, což je například oproti Norsku změna – v Norsku totiž společnost nabízí model SUV ES8.

Dosud byla známá a potvrzená informace, že ET7 bude dostupná v Německu. To se ale se zprávou od Edisona mění a nyní víme, že model uvidíme ve všech čtyřech státech.

Expanze do těchto států bude doprovázena také budováním infrastruktury v podobě stanic pro výměnu baterie Power Swap, na které již NIO pracuje a v Maďarsku otevírá továrnu na výrobu těchto stanic. Vyrábět stanice v EU je totiž finančně výhodnější, než je dovážet z Číny a až na místě je stavět.

NIO a stanice na výměnu baterií. Co to je a jak fungují?

Ve středu NIO na sociální síti LinkedIn zveřejnilo volná pracovní místa pro svůj Purchasing team v Maďarsku, a to Senior Buyer a Indirect Spend Buyer. Obě pozice budou mít na starosti řízení nákupních činností v oblastech služeb souvisejících s továrnou a také výrobního materiálu.

Smazaný příspěvek na Twitteru

Koncem června společnost na Twitteru uvedla, že v Q4 2022 vstoupí se svým sedanem ET7 na nizozemský trh. O necelých 24 hodin později oficiální účet NIO Deutschland tweet smazal s tím, že spletl informace a že ET7 bude k dispozici v Německu.

Expanze bude pokračovat také v roce 2023 kdy bychom měli elektromobily NIO vidět v Belgii, Francii, Itálii, Maďarsku, Rakousku, Španělsku, Švýcarsku a Portugalsku.

Zdroj: eletric-vehicles.com

Mám rád technologie, videohry a v minulosti jsem psal příspěvky zaměřené na mobilní technologie a společnost Apple pro významné české magazíny. Telefony a Apple mě pořád baví ale trochu jsem se přeorientoval i na elektromobily. Pracuji v marketingu, na značku NIO jsem poprvé narazil asi před 3 lety a od té doby pravidelně přikupuji akcie.

Související příspěvky