ElektromobilitaNovinky
Trendy

NIO zítra končí s prodejem elektromobilů na platformě NT 1.0

Společnost NIO už zítra končí s prodejem elektromobilů na staré platformě NT 1.0. Výrobce prodá všechna vyrobená auta jednomu subjektu a v budoucnu bude používána novější platforma NT 2.0 a to u všech modelů.

Informace se dostala na internet skrze oficiální prohlášení společnosti. Všechny produkty první generace tj. ES8, ES6 a EC6 budou zítra staženy ze všech showroomů a budou prodány, nebo vyřazeny z provozu. 

Podle zprávy se společnost bude snažit prosadit prodej modelů založených na platformě NT 2.0, včetně modelů EC7, ET7 a ET5, a zkrátit cyklus OTD (Order To Delivery) na tři týdny. Je pravděpodobné, že nové verze ES8 a EC6 budou mít dřívější zahájení dodávek.

Do zítřejšího dne prodává NIO v Číně 6 modelů, 3 modely založené na platformě NT 1.0 – ES8, ES6 a EC6 – a tři modely založené na platformě NT 2.0 – ES7, ET7 a ET5.

Zdroj: cnevpost.com

Mám rád technologie, videohry a v minulosti jsem psal příspěvky zaměřené na mobilní technologie a společnost Apple pro významné české magazíny. Telefony a Apple mě pořád baví ale trochu jsem se přeorientoval i na elektromobily. Pracuji v marketingu, na značku NIO jsem poprvé narazil asi před 3 lety a od té doby pravidelně přikupuji akcie.

Související příspěvky