ElektromobilitaNovinky

NIO v Číně postavilo už 1 200 výměnných stanic Battery Swap

Zástupci společnosti NIO již v minulosti oznámili cíl pro rok 2022 – mít v Číně více než 1 300 Battery Swap stanic. K cíli se společnost rychle a jistě přibližuje, nyní NIO postavili již  1 200. stanici. 

K 6. listopadu tak mělo podle společnosti NIO až 66,23 % majitelů NIO elektromobilu alespoň jednu stanici Batter Swap v okruhu 3 km od svého bydliště. Do roku 2025 by mělo číslo vzrůst až na 90 %, což je skvělé. NIO dále uvedlo, že denně využije tyto výměnné stanice až 30 000 lidí, tj. na jednu stanici přijede denně v průměru 25 elektromobilistů s vozem NIO.

K čemu stanice slouží?

Účel stanice je tak rychlá výměna baterie vozu, tj. odpadá časově náročnější nabíjení akumulátoru. To se hodí v případě, kdy chcete ušetřit čas a nebo z nějakého jiného důvodu nechcete čekat 10, 20 minut na dobití baterie u nabíječky. Elektromobily NIO už jsou totiž od začátku navržené právě s ohledem na tento účel a vybitou baterii můžete vyměnit za plně nabitou za 2-3 minuty. A to je velká časová úspora.

V domovské Číně jich má NIO přesně 1 200 a v plánu je jejich zvýšení až na 4 000 do konce roku 2025. Zajímavé také je, že asi 1 000 stanic z celkového počtu je plánováno na výstavbu v jiných zemích, než je Čína. Náklady na výstavbu jedné stanice jsou dle oficiálních informací kolem 500 000 amerických dolarů, tj. asi 11,5 milionů korun.

Wall Street se domnívá, že akcie společnosti NIO jsou podhodnoceny až o 250 %

Již v minulosti byly potvrzené informace, že výrobce elektromobilů NIO a ropná společnost Shell, která působí i u nás spojují síly a uzavírají partnerství. To se nyní stává skutečností a NIO tak otevřelo první nabíjecí a výměnnou stanici přímo na čerpací stanici Shell. V budoucnu jich můžeme očekávat u čerpacích stanic Shell podstatně více a to i v Evropě.

Zdroj: cnevpost.com

 

Redakce

Související příspěvky