Elektromobilita

Fifth Gear otestoval NIO ES8. Podívejte se na video

Britský automobilový pořad Fifth Gear otestoval ve videu, které má kolem 6 minut NIO ES8. Podívejte se, co moderátory zaujalo nejvíce a co si na ES8 pochvalovali.

Fifth Gear dostal možnost testovat v Oslu šedou ES8 a v průběhu videa se seznámíte s vozem zejména jako pasažér za jízdy. Ve videu jsou vidět nějaké funkce asistenta NOMI, který se dá ovládat hlasem. Zajímavá část videa je ta, kdy moderátorka žádá po NOMI otevření okna. NOMI ale odpoví, že vozidlo se pohybuje celkem rychle a tak důvodu bezpečnosti se okno otevřelo pouze na 20 %. Moderátorka se poté nechá NOMI vyfotit, což se ihned ukáže na velkém středovém displeji.

Ve videu také několikrát zazní, že NIO je co se týká kvality provedení interiéru daleko lepší, než interiér konkurenční Tesly.

Stejně tak v druhé polovině videa přichází výměna baterie ve stanicích Battery Swap, což je ta nás ta nejlepší část. Moderátor tak vůz zaparkuje před stanicí, poté zapne autopolita a ES8 vjede sama na místo určené k výměně baterie. To je naprosto geniální a celá výměna baterie nezabrala reálně více než 5 minut. Samotní moderátoři pak uvádí, že se dle nich jedná o naprosto revoluční způsob nabíjení elektromobilů, který změní svět.

Na video se podívejte níže:

Mám rád technologie, videohry a v minulosti jsem psal příspěvky zaměřené na mobilní technologie a společnost Apple pro významné české magazíny. Telefony a Apple mě pořád baví ale trochu jsem se přeorientoval i na elektromobily. Pracuji v marketingu, na značku NIO jsem poprvé narazil asi před 3 lety a od té doby pravidelně přikupuji akcie.

Související příspěvky