ElektromobilitaNovinky

V Norsku bude umístěna druhá stanice pro výměnu baterií

Koncept expresní výměny baterií, které využívá NIO u svých elektromobilů je velkou konkurenční výhodou a ostatní výrobci elektromobilů v tomto segmentu strádají. V Evropě, konkrétně v Norsku, se zatím nachází jen jedna taková stanice, NIO ale během pár týdnů otevírá další. Umístěna bude ve Vestby. 

Koncem ledna NIO otevřelo svou první evropskou stanici pro výměnu baterie v Oslu, kde se nachází také první NIO House mimo Čínu. Generální ředitel NIO William Li a manažer NIO Norway se zde tehdy sešli s 20 majiteli vozů NIO a potvrdili příchod modelu ET7 do Norska ve Q4 2022. Menší model ET5 dorazí do Norska a dalších států Evropy (Německa, Švédska, Dánska a Nizozemska) během Q1 2023. 

NIO vstoupí do Německa v Q4 2022 s modelem ET7

V Norsku NIO aktuálně nabízí model ES8, kterých dle informací z jara 2022 prodalo již 500 kusů a číslo se každým dnem zvyšuje. 

4 000 stanic do 4 let

V domovské Číně má NIO více než 1 000 stanic pro výměnu akumulátorů a v plánu je jejich zvýšení až na 4 000 do konce roku 2025. Zajímavé také je, že asi 1 000 stanic z celkového počtu je plánováno na výstavbu v jiných zemích, než je Čína. Náklady na výstavbu jedné stanice jsou dle oficiálních informací kolem 500 000 amerických dolarů, tj. asi 11,5 milionů korun.

Mapa ukazuje rozmístění stanic v Číně ke konci června 2022.

NIIO Power 995

Níže se můžete podívat na video, jak stanice pro výměnu baterií funguje.

Zdroj: eletric-vehicles.com

Mám rád technologie, videohry a v minulosti jsem psal příspěvky zaměřené na mobilní technologie a společnost Apple pro významné české magazíny. Telefony a Apple mě pořád baví ale trochu jsem se přeorientoval i na elektromobily. Pracuji v marketingu, na značku NIO jsem poprvé narazil asi před 3 lety a od té doby pravidelně přikupuji akcie.

Související příspěvky