ElektromobilitaNovinky

NIO bude mít nové sídlo a to v šanghajské čtvrti Jiading

Společnost NIO dnes podepsala smlouvu o výstavbě nové budovy, která bude sloužit jako mezinárodní sídlo a to ve městě Jiangqiao v šanghajské čtvrti Jiading.

Podle prohlášení místní vlády se očekává, že nové mezinárodní ústředí společnosti NIO přivede po dokončení až 10 000 nových zaměstnanců.

Rozloha parcely, kde nemovitost vyroste je přibližně 178 000 metrů čtverečních. V nové budově bude oddělení výzkumu a vývoje, kanceláře obchodu, marketingu a showroomy NIO House.

Současné mezinárodní obchodní sídlo společnosti NIO se nachází v šanghajském automobilovém inovačním centru, ve čtvrti Jiading severozápadně od Šanghaje. Zde se nyní vyvíjí elektromobily včetně dalších výrobních operací, nalezneme zde také oddělení marketingu a obchodu.

Zatím nejsou zveřejněné žádné bližší termíny, kdy by nová budova mohla být postavena. Nejpravděpodobnější se ale zdá být konec roku 2023 a nebo rok 2024.

Zdroj: cnevpost.com

Mám rád technologie, videohry a v minulosti jsem psal příspěvky zaměřené na mobilní technologie a společnost Apple pro významné české magazíny. Telefony a Apple mě pořád baví ale trochu jsem se přeorientoval i na elektromobily. Pracuji v marketingu, na značku NIO jsem poprvé narazil asi před 3 lety a od té doby pravidelně přikupuji akcie.

Související příspěvky