ElektromobilitaNovinky
Trendy

Nejnovější generace Power Swap stanic bude spuštěna 28. března

Hlavní konkurenční výhoda společnosti NIO je v jejich stanicích pro výměnu baterie. Elektromobil tak nemusíte nabíjet, ale stačí si na speciálních stanicích baterii fyzicky vyměnit během pár minut za novou, nabitou. 

A právě 28. března zavádi NIO do provozu nejnovější generaci těchto stanic, které byly oznámeny na NIO Day 2022 v prosinci. Do stanice se nyní vejde o 8 akumulátorů víc, přesněji 21. Stanice tedy obslouží více uživatelů a samotná výměna baterie je poté rychlejší. Denně může provést až 408 výměn. Původní 1. generace dokázala uložit 5 baterií a provést 120 výměn denně. Předchozí systém (2. generace), který je v současné době instalován v Evropě a Číně, může uchovávat 13 baterií a má denní servisní kapacitu 312 výměn.

Dne 28. března bude v provozu prvních 10 stanic NIO pro výměnu baterií třetí generace, uvedla společnost

Aktuálně existují 3 generace těchto stanic, které se odlišují v kapacitě baterií, které jsou stanice schopny pojmout a také maximálním denním počtem výměn. Novější stanice také vyměňují baterie rychleji, než ty starší.

  • 1. generace – vnitřní kapacita 5 baterií, až 120 výměn denně
  • 2. generace – vnitřní kapacita 13 baterií, až 312 výměn denně (nejrozšířenější v Číně a Evropě)
  • 3. generace – vnitřní kapacita 21 baterií, až 408 výměn denně. Byla oznámena na NIO Day 2022 a instalovat se začne na jaře 2023.

K čemu stanice slouží?

Účel stanice je tak rychlá výměna baterie vozu, tj. odpadá časově náročnější nabíjení akumulátoru. To se hodí v případě, kdy chcete ušetřit čas a nebo z nějakého jiného důvodu nechcete čekat 10, 20 minut na dobití baterie u nabíječky. Elektromobily NIO už jsou totiž od začátku navržené právě s ohledem na tento účel a vybitou baterii můžete vyměnit za plně nabitou za 2-3 minuty. A to je velká časová úspora.

Zdroj: cnevpost.com

Mám rád technologie, videohry a v minulosti jsem psal příspěvky zaměřené na mobilní technologie a společnost Apple pro významné české magazíny. Telefony a Apple mě pořád baví ale trochu jsem se přeorientoval i na elektromobily. Pracuji v marketingu, na značku NIO jsem poprvé narazil asi před 3 lety a od té doby pravidelně přikupuji akcie.

Související příspěvky