ElektromobilitaOstatníZajímavosti
Trendy

Elektromobily v roce 2022: Jaké jsou nejlepší a nejhorší podle Motor1.com?

Automobilový magazín Motor1.com je jedním z největších na světě. V redakci jsou zkušení motorističtí novináři, kterým se do rukou dostanou všechny novinky a mnohdy i zajímavé koncepty. Proto je zajímavé podívat se na to, který elektromobil se pro ně stal tím nejlepším, a který naopak tím nejhorším. V původním článku, který naleznete ZDE, byl komplexní výběr všech nejlepších a nejhorších aut roku 2022. My se však podíváme jen na elektromobily.

Lucid Air Grand Touring Performance

Šéfredaktor Seyth Miersma zvolil všeobecně nejlepším autem roku 2022 Lucid Air Grand Touring Performance. Je to elegantní a v každém detailu velmi dobře navržený sedan. Má vysoký dojezd a patří mezi nejefektivnější elektromobily na trhu. Poskytuje extrémní dynamiku v přímce a ideální kompromis mezi pohodlím a sportovností.

Lucid Air Grand Touring Performance

GMC Hummer EV

Naopak za nejhorší auto roku Seyth Miersma vybral GMC Hummer EV. Jde o jedno z mála EV, které lze těžko doporučit. Kvůli vysoké hmotnosti a extrémním rozměrům je neefektivní. Navíc má velmi vysokou cenovku a při jízdě působí neohrabaně. Nezachrání to ani působivý design a solidní dojezd. Jinak by se na něho možná díval, kdyby ho vyzkoušel i v těžším terénu.

GMC-Hummer-EV-1200x675

Mercedes-Benz Vision EQXX

Redaktor Brandon Turkus zvolil nejlepším autem koncept Mercedes-Benz Vision EQXX. Jde o velmi lehké auto se 100 kWh lithium-iontovou baterií, které je skvěle ovladatelné a přijíždí s receptem na velmi vysoký dojezd (1000+ kilometrů). Auto umí skvěle pracovat s rekuperací, díky čemuž téměř vůbec nevyužívá konvenční brzdy. Navíc jde o jedinečný designový počin. Za nejhorší auto Brandon považuje Hondu CR-V se spalovacím motorem.

Mercedes-Benz Vision EQXX

Rimac Nevera

Jeff Perez má na prvním místě taktéž elektromobil. A rovnou ten nejrychlejší na světě – Rimac Nevera. Toto auto změnilo jeho pohled na vnímání slova rychlost. K této neuvěřitelné rychlosti Nevera přidává komfort a snadnou ovladatelnost, takže se dá využívat každý den. Za nejhorší auto roku 2022 považuje benzinové BMW X4 M.

Rimac Nevera

Brett Evans byl jediný redaktorem, který dal na první místo auto se spalovacím motorem. Konkrétně Cadillac CT5-V Blackwing. Za nejhorší auto považuje Jeep Compass.

Cadillac CT5-V Blackwing

Příspěvek vyšel původně na webu wikicars.cz

Související příspěvky