ElektromobilitaNovinky

ES8 spatřeno v Portugalsku. NIO mapuje místní silnice

V Portugalsku bylo spatřeno NIO ES8, které je speciálně upravené a slouží pro mapování cest, silnic a dálnic. Společnost tak sbírá cenná data, která poté využívá sytém NAD (NIO Autonomous Driving), což je autopilot

NIO by mělo v Portugalsku sbírat data již druhým měsícem. Mapování začalo na jihu země, tj. v Lisabonu a pokračovalo směrem k Leirie. Jízdy by měly pokračovat až do konce července. Mapování probíhá rovnou ve třech modelech ES8, které mají německé poznávací značky a na střeše LIDAR, který je pro mapování nezbytný, viz. video níže. 

Portugalsko by mělo být, dle plánů NIO, 13. zemí kam bude NIO postupně expandovat. Nyní je horké téma NIO a Německo, kam by mělo vkročit již na začátku září 2022 a společnost již v Berlíně buduje NIO House.

Zajímavostí je, že naprosto stejný model ES8 byl spatřen před několika měsíci ve Francii a Španělsku. NIO tak mapuje i tyto státy a časem bychom měli vidět značku i v těchto zemích. NIO totiž připravuje druhou fázi své evropské expanze do sedmi nových zemí: Belgie, Francie, Itálie, Maďarsko, Rakousko, Španělsko, Švýcarsko a právě také Portugalsko. 

V těchto zemích bychom mohli vozidla NIO potkat už v průběhu roku 2023. Do konce roku 2022 se pak NIO rozšíří do Německa, Švédska, Dánska a Nizozemska. 

Zdroj: eletric-vehicles.com

Mám rád technologie, videohry a v minulosti jsem psal příspěvky zaměřené na mobilní technologie a společnost Apple pro významné české magazíny. Telefony a Apple mě pořád baví ale trochu jsem se přeorientoval i na elektromobily. Pracuji v marketingu, na značku NIO jsem poprvé narazil asi před 3 lety a od té doby pravidelně přikupuji akcie.

Související příspěvky