AnalýzyElektromobilitaNovinky
Trendy

Kdy skončí provozní problémy společnosti NIO?

Tým analytika Edisona Yu z Deutsche Bank podal zprávu ohledně provozních a výrobních problémů společnosti NIO.

NIO má v posledních měsících problémy s výrobou a neplní stanovené cíle. To má za následek pokles ceny akcií a nervozita investorů se zvyšuje. Za poslední rok se akcie společnosti NIO propadly o 64 % (v lednu 2022 se akcie NIO prodávala za cca 30-25 dolarů), nyní je cena kolem 10 dolarů.

Pokles ceny akcií je jen reakcí na výrobní problémy, které NIO má a které by podle všeho měly být vyřešeny během roku 2023.

Jakým problémům společnost NIO čelí?

Tyto problémy měly za následek, že ve čtvrtém čtvrtletí bylo dodáno pouze 40 000 kusů, což je méně než původní výhled 43 000-48 000 kusů, a v prosinci 15 800 elektromobilů, což je méně než přibližně 20 000 kusů, které očekávala Deutsche Bank, uvedl tým.

NIO ale problémy celkem aktivně řeší – nyní kvalifikovala další dodavatele odlitků vozů, čímž odstranila kapacitní omezení pro sedan ET7. Dále přidala montážní linku EDS na podporu výroby ET5 a problémy s dodávkami karbidu křemíku týkající se společnosti Onsemi by měly být vyřešeny tento měsíc, poznamenal tým. Stejně tak Covid omezení v Číně se celkem rychle uvolňují, takže doufejme, že NIO bude plnit cíle.

Vše tak nasvědčuje tomu, že během roku 2023 by se mělo dát vše do pořádku a doufejme, že cena akcií poroste.

Zdroj: cnevpost.com

Mám rád technologie, videohry a v minulosti jsem psal příspěvky zaměřené na mobilní technologie a společnost Apple pro významné české magazíny. Telefony a Apple mě pořád baví ale trochu jsem se přeorientoval i na elektromobily. Pracuji v marketingu, na značku NIO jsem poprvé narazil asi před 3 lety a od té doby pravidelně přikupuji akcie.

Související příspěvky