ElektromobilitaNovinky
Trendy

NIO už má v Evropě 10 stanic pro výměnu baterie. A další jsou v plánu

Čínský výrobce má v Evropě již 10 stanic pro výměnu baterie, v Číně jich bylo ke konci prosince už 1 300. A počet se stále zvyšuje.

NIO expandovalo do Evropy v teprve říjnu 2022 a od té doby zde vyrostlo 10 stanic pro výměnu baterie. Konkrétně se nachází v Norsku, Německu, Švédsku a Nizozemsku. Podívejte se na mapku níže.

NIO

Stanice jsou nyní rozmístěné na strategických místech, tj. na hlavních tazích mezi velkými městy. To se ale časem lehce změní a stanice budeme vídat také na čerpacích stanicích Shell. Již v minulosti byly potvrzené informace, že výrobce elektromobilů NIO a ropná společnost Shell, která působí i u nás spojují síly a uzavírají partnerství. To se před pár měsíci stalo skutečností a NIO otevřelo v Číně první nabíjecí a výměnnou stanici přímo na čerpací stanici Shell. Z informací z Twitteru již víme, že pravděpodobně jedna z prvních v Evropě na „shellce“ bude v nizozemském Utrechtu, což je čtvrté největší nizozemské město.

Továrna v Maďarsku

17. června potvrdil CEO společnosti NIO, William Li (Kdo je William Li, zakladatel NIO Inc.?), že společnost bude v Maďarsku vyrábět stanice pro rychlou výměnu baterie Battery Swap. O pár týdnů později, 30. července podepsala společnost NIO a maďarská vláda dohodu o výstavbě.

Továrna se nachází v Biatorbágy, což je jen pár kilometrů západně od Budapešti. Vyrábí se v ní stanice pro výměnu baterií Battery Swap, které bude NIO používat v Evropě.

Zdroj: twitter.com

Související příspěvky