ElektromobilitaNovinky
Trendy

ET5 se v lednu umístil na 6. místě nejprodávanějších sedanů v Číně

Sedan ET5 stoupá v žebříčku prodejů prémiových sedanů a to dle Čínské asociace osobních automobilů (CPCA). V lednu NIO dodalo 5 795 kusů tohoto elektromobilu.

NIO prodává ET5 v Číně s cenovkou od 300 000 juanů, což je asi 44 250 USD. Sedan se zdá být hodně populární a měsíčně v žebříčku nejprodávanějších sedanů v Číně stále stoupá – v prosinci 2022 se umístil na 7. místě, tj. polepšil si o 1. příčku.

Od zahájení dodávek, tj. od 30. září 2022 bylo dodáno již 17 608 kusů ET5. Během pár dní se umístil v 10 nejprodávanějších sedanů v Číně. 

Ocenění v kategorii Special Interior Design Award

V polovině prosince byli na závěrečném ceremoniálu 10. ročníku Xuanyuan Award 2023 vyhlášeni vítězové soutěže a NIO ET5 se zařadilo mezi nejlepších 10 vozidel prodávaných v Číně. Sedan ET5 také získal ocenění Special Interior Design Award a v kategorii Smart Driving Ranking se umístil na 5. místě. Hlavní cenu, Auto roku získalo Li Auto L9 a cenu za nejlepší asistenční systém pro řízení získal Arcfox Alpha S HI edition.

Trocha historie, verze a dostupnost

Sedan ET5 byl oficiálně představen na NIO Day 2021 konaném 18. prosince 2021 a k tomuto dni bylo i možné elektoromobil předobjednat. Dostupný je v domovské Číně, Německu, Dánsku, Nizozemsku a Švédsku. Elektromobil je nabízen zatím ve dvou verzích a to se 75 kWh a 100 kWh baterií, později by měla být k dispozici také obří 150 kWh baterie.

Zdroj: cnevpost.com

Mám rád technologie, videohry a v minulosti jsem psal příspěvky zaměřené na mobilní technologie a společnost Apple pro významné české magazíny. Telefony a Apple mě pořád baví ale trochu jsem se přeorientoval i na elektromobily. Pracuji v marketingu, na značku NIO jsem poprvé narazil asi před 3 lety a od té doby pravidelně přikupuji akcie.

Související příspěvky