ElektromobilitaNovinky

Na model ET5 je už téměř 200 000 předobjednávek. Má to ale háček

Společnost NIO má už téměř 200 000 předobjednávek na svůj sedan ET5, který byl představen koncem roku 2021. Reálné dodání k uživatelům by mělo začít příští měsíc. Číslo má ale asi háček.

Je důležité zmínit, že toto číslo počtu předobjednávek není oficiální, společnost NIO nikdy v minulosti podobná čísla nezveřejňovala. Jedná se pouze o odhad prodejců NIO založený na počtu prodejních míst, vůči výši objednávek. Ti, kteří si NIO ET5 předobjednali museli zaplatit poplatek 2 000 čínských jüanů, což je asi 7 000 Kč. Tak vysoké číslo předobjednávek tak může být důsledek rezervačního poplatku tj. vozidlo si mohli předobjednat i lidé, kteří elektromobil nepotřebují a mají pouze zaplacený onen poplatek. K reálnému zaplacení plné sumy ze ET5 ale dojít nemusí.

NIO ET5 jde v zásadě přímo proti konkurenční Tesle Model 3 nebo BMW i4 a zdá se, že elektromobil bude extrémně populární. Zajímavé je, že v nejvyšší verzi se 150 kWh baterií ujede dle oficiálních čísel až 1 000 km na jedno nabití.

Srovnání Tesla Model 3 Long Range (2021) a NIO ET5 100 kWh

Elektromobil by měl být začít dodáván už příští měsíc, tj. bude zajímavé sledovat reálná čísla, která bychom měli vidět v říjnu, až společnost NIO zveřejní tradiční deliveries za předcházející měsíc.

Zdroj: cnevpost.com

Mám rád technologie, videohry a v minulosti jsem psal příspěvky zaměřené na mobilní technologie a společnost Apple pro významné české magazíny. Telefony a Apple mě pořád baví ale trochu jsem se přeorientoval i na elektromobily. Pracuji v marketingu, na značku NIO jsem poprvé narazil asi před 3 lety a od té doby pravidelně přikupuji akcie.

Související příspěvky