Novinky

NIO má pro Čínu ambiciózní plán. Chce prodat 10 tisíc modelů ES8

I když NIO není v nejlepší ekonomické situaci a jeho ztráta dosahuje v 3. čtvrtletí cca 410 milionů dolarů, tak i přes to má čínská automobilka celkem ambiciózní plány.

V plánu je totiž prodat v Číně 10 tisíc modelů NIO ES8 do konce roku. Je sice pozitivní, že cíl už je asi z poloviny splněn, i tak mají v Číně co dělat. Model ES8 je zaměřen na autonomní řízení, zrychlí z 0 na 100 km/h za 4,4 a pod kapotou mu tepou dva elektromotory o výkonu 480 kW s kroutícím momentem 840 Nm. Ani dojezd nebude špatný, dle papírových hodnot by měl model ES8 dojet kolem 300 km na jedno nabití a maximální rychlost výrobce udává na 180 km/h.

 

NIO zároveň vyvíjí nový model ES6, což má být malé ale prémiové SUV a management firmy si je celkem jistý úspěchem.

Zdroj: insideevs.com

 

 

Mám rád technologie a nové věci, v minulosti jsem psal články zaměřené na společnost Apple pro velké české magazíny, v posledních pár letech jsem se ale přeorientoval na elektromobily. Pracuji v marketingu se zaměřením na SEO. Na NIO jsem poprvé narazil asi před 2 lety a od té doby pravidelně přikupuji akcie. Dle mého názoru má NIO obrovský potenciál a do konce dekády bude brand společnosti v podvědomí běžných lidí.

Související příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Back to top button

Používáte blokování reklamy

Pokud chcete web používat, vypněte si prosím AdBlock nebo jiný blokátor reklamy. Děkujeme.