ElektromobilitaNovinky

NIO otevře 15. září druhý NIO House v Evropě

Výrobce elektromobilů NIO ve středu oznámil, že už 15. září otevře v norském Bergenu svůj druhý NIO House v Evropě. Nový prostor má celkem 312 metrů čtverečních a je na adrese Strandgaten 15.

Začátkem tohoto měsíce NIO slavnostně otevřelo svou druhou evropskou výměnnou stanici baterií Battery Swap, která se nachází ve Vestby, na strategickém místě mezi norským hlavním městem Oslo a švédským Göteborgem, tedy na trase dlouhé asi 300 km.

Battery Swap ve Vestby se nachází na adrese Svarthagsveien 1 a nabízí majitelům elektromobilů NIO cestovat mezi městy bez klasického nabíjení.

NIO má revoluční koncept prodávání vozů. Co je to NIO House?

Koncem ledna se generální ředitel NIO, William Li, a manažer NIO Norway, Marius Hayler, sešli v Oslu s 20 majiteli vozů NIO. Tehdy byl potvrzen příchod vlajkového sedanu ET7 do Norska v Q4 2022.

Plán do budoucna

Čínská automobilka si stanovila cíl vybudovat do konce roku 2025 více než 4 000 stanic pro rychlou výměnu baterie Power Swap. Aktuálně jich je něco málo přes 1 000 a všechny až na jednu jsou v Číně. Z toho je zajímavá informace, že několik stovek z nich má být přímo v Evropě, tuto informaci sdělil prezident společnosti Qin Lihong.

Zdroj: eletric-vehicles.com

Mám rád technologie, videohry a v minulosti jsem psal příspěvky zaměřené na mobilní technologie a společnost Apple pro významné české magazíny. Telefony a Apple mě pořád baví ale trochu jsem se přeorientoval i na elektromobily. Pracuji v marketingu, na značku NIO jsem poprvé narazil asi před 3 lety a od té doby pravidelně přikupuji akcie.

Související příspěvky