ElektromobilitaNovinky

V Evropě se 15. srpna otevírá druhá stanice pro výměnu baterie

V pořadí druhá stanice Battery Swap pro rychlou výměnu baterie se otevírá již 15. srpna a to opět v Norsku. Norsko je tedy zatím jediná země Evropy, kde jsou hned dvě tyto stanice.

Jak jsme vás již v minulosti informovali, stanice se nachází ve Vestby na adrese Svarthagsveien 1, 1540, což je jen pár kilometrů na jih od Osla. Tato výměnná stanice má být spojnicí mezi Oslem a Göteborgem, což je asi 300 km a slavnostně se otevírá v pondělí 15. srpna ve 12:00 hodin našeho času.

Ke včerejšímu dni mí NIO po světě již 1059 stanic, z čehož všechny, až na jednu jsou v Číně a v plánu je jejich zvýšení až na 4 000 do konce roku 2025. Náklady na výstavbu jedné stanice jsou dle oficiálních informací kolem 500 000 amerických dolarů, tj. asi 11,5 milionů korun.

NIO battery swap

V září Něměcko, ET7 v Praze

NIO vstoupí již běhěm září také do Německa, tj. výměnné stanice a nabíječky uvidíme také u našich sousedů. Testovací elektromobil NIO ET7, který mapuje evropské silnice a dálnice byl včera spatřen při nabíjení v Praze, tj. je pravděpodobné, že NIO  do našich končin také expanduje, to ale až nejdříve v roce 2023.

Zdroj: eletric-vehicles.com

Mám rád technologie, videohry a v minulosti jsem psal příspěvky zaměřené na mobilní technologie a společnost Apple pro významné české magazíny. Telefony a Apple mě pořád baví ale trochu jsem se přeorientoval i na elektromobily. Pracuji v marketingu, na značku NIO jsem poprvé narazil asi před 3 lety a od té doby pravidelně přikupuji akcie.

Související příspěvky