ElektromobilitaNovinky
Trendy

NIO ET7 spatřeno v České republice. Společnost mapuje místní silnice

Dnes se na Twitterovém účtu @havranatko objevila zajímavá fotografie modelu ET7 při nabíjení. Na tom by nebylo nic tak zvláštního, elektromobil se ale nacházel v České republice, což jsme doposud neviděli.

Testovací ET7 byl zachycen konkrétně v Praze a má SPZ Německa, bližší informace o lokalitě bohužel nemáme, u tweetu nejsou další informace a metadata ve fotografii neobsahují polohu. Jisté ale je, že NIO mapuje i silnice a dálnice v České republice a je velice pravděpodobné, že Česká republika bude mezi dalšími státy, kam se NIO v roce 2023 rozšíří.

Dosud používalo NIO jako testovací elektromobily modely ES8, tento model byl spatřen například v Něměcku, nebo také Portugalsku.

Jaké modely NIO uvidíme v Evropě a kam společnost letos expanduje?

NIO se tímto  připravuje na druhou fázi své evropské expanze do devíti nových zemí mezi které patří: Rakousko, Belgie, Francie, Maďarsko, Itálie, Španělsko, Švýcarsko, Portugalsko a Česká republika. Během posledního NIO day konaného v prosinci loňského roku NIO potvrdilo svůj plán rozšířit své působení do celkem 25 trhů do konce roku 2025.

NIO ET7

Zdroj: twitter.com

Mám rád technologie, videohry a v minulosti jsem psal příspěvky zaměřené na mobilní technologie a společnost Apple pro významné české magazíny. Telefony a Apple mě pořád baví ale trochu jsem se přeorientoval i na elektromobily. Pracuji v marketingu, na značku NIO jsem poprvé narazil asi před 3 lety a od té doby pravidelně přikupuji akcie.

Související příspěvky