ElektromobilitaNovinky
Trendy

NIO dále rozšiřuje partnerství v oblasti výměny baterií o dva nové členy

Společnost Nio je největším čínským provozovatelem stanic pro výměnu baterií u elektromobilů. K 31. prosinci loňského roku provozovala téměř 2 320 takových stanic, které však zatím slouží výhradně majitelům automobilů Nio, což limituje potenciál zisku tohoto systému. Každá stanice třetí generace musí provést alespoň 60 swapů denně, aby vygenerovala zisk. Aktuálně tohoto cíle dosahuje přibližně 20 % stanic.

Firma se sídlem v Hefei oznámila již v listopadu loňského roku navázání spolupráce s automobilkami Changan Automobile Group a Geely Holding Group na využití tohoto systému.

Čínský výrobce elektromobilů Nio dále rozšiřuje partnerství v oblasti výměny baterií o dva nové členy. Jedná se o státem vlastněné čínské společnosti JAC Motors a Chery Automobile. Toto partnerství by mělo zefektivnit podnikání v oblasti systému výměny baterií.

Chery a JAC budou podle dohody spolupracovat s Nio na vytvoření technických standardů pro systém výměny baterií, jeho provoz a údržbu.

Společnosti JAC a Nio již v minulosti spolupracovali, když JAC vyráběla automobily pro Nio dříve, než automobilce odprodala dva výrobní závody.

Společnost Nio také uzavřela dohodu o spolupráci s místní energetickou společností Anhui Province Energy Group a společností Anhui Transportation Holding Group, která se zabývá výstavbou dopravní infrastruktury. Podle dohody by mělo být zřízeno 1 000 nových stanic pro výměnu baterií, a to do konce roku 2024. Mělo by se jednat o nové stanice čtvrté generace, přičemž první by měly být uvedeny do provozu již v dubnu letošního roku.

 

Pavel Zeman
Zdroj
carnewschina.co

Související příspěvky