ElektromobilitaNovinky
Trendy

NIO otevírá nový závod v Hefei na výrobu výměnných stanic

Společnost NIO otevřela novou továrnu na výrobu stanic pro výměnu baterií, aby podpořila svůj plán přidat letos 1 000 stanic pro výměnu baterií, který oznámila před třemi měsíci.

Nová stanice pro výměnu baterií byla odeslána z továrny Hefei v Anhui v pátek večer a stanice byla instalována v Xiamen, Fujian dnes ráno, sdělil výkonný viceprezident NIO Shen Fei.

NIO se letos po čínském Novém roce rozhodlo přidat 1 000 bateriových výměnných stanic, a aby společnost navýšila výrobní kapacitu, rozhodla se postavit továrnu v Hefei na výrobu těchto zařízení, řekl Shen.

Podle pana Shena trvalo postavit továrnu tři měsíce od okamžiku, kdy bylo toto rozhodnutí učiněno, do doby, kdy byla odeslána první stanice pro výměnu baterií.

Více detailů nebylo odhaleno, ale rozhodně se jedná o skvělý krok k naplnění definovaného cíle. Osobně doufám, že se hlavně podaří přiblížit se velmi ambicióznímu cíli ohledně dodávky nových elektromobilů v roce 2023.

Více než 15 let pracuji jako Business architekt v bankovním sektoru a díky tomu mám zájem o nové technologie a vše kolem digitalizace. Společnost Nio mě velmi zaujala svým inovativním přístupem, výborným PR a designem svých vozů, což by v budoucnu mohlo znamenat obrovský úspěch na celosvětovém trhu v oblasti elektromobility.

Zdroj
cnevpost.com

Související příspěvky