Novinky

Divize chystaného NIO Phonu má více než 300 zaměstnanců

Společnost NIO před pár dny založila sesterskou společnost NIO Mobile Technology. Podle nejnovějších informací má tato společnost nyní více než 300 zaměstnanců a velká část má zkušenosti ze společností, jako je OPPO, Meitu a Huawei.

Podle čínských médií nastoupil do NIO Mobile Technology také Yi Wei, bývalý manažer společnosti Meitu a to na pozici vedoucího softwarové divize.

NIO v současné době nabízí na čínských pracovních portálech velké množství pozic souvisejících s mobilním odvětvím, včetně vývojářů aplikací zaměřené na fotoaparáty, vývojářů na operační systém Android a chytré hodinky.

V minulost generální ředitel společnosti NIO William Li prozradil, že NIO chce vydávat svůj chytrý telefon jednou ročně. Smartphone by měl být jednoduchý na používání a CEO se netajil inspirací u amerického Applu.

Porovnání cen NIO ES8 v Číně a v Norsku

Dočkat se máme nejen NIO Phonu, ale také nositelného příslušenství, pravděpodobně hodinek či náramku. Tato zařízení by měla přinést majitelům vozů NIO nějaký benefit a očekává se, že zařízení budou s elektromobilem perfektně komunikovat. Zakoupit si ho pravděpodobně budete moci i bez toho, aniž byste elektromobil NIO vlastnili.

Zdroj: cnevpost.com, arenaev.com

Mám rád technologie, videohry a v minulosti jsem psal příspěvky zaměřené na mobilní technologie a společnost Apple pro významné české magazíny. Telefony a Apple mě pořád baví ale trochu jsem se přeorientoval i na elektromobily. Pracuji v marketingu, na značku NIO jsem poprvé narazil asi před 3 lety a od té doby pravidelně přikupuji akcie.

Související příspěvky