ElektromobilitaNovinky
Trendy

NIO mění ředitele odpovědného za vývoj elektromobilů

Společnost NIO dle zveřejněné zprávy mění vedoucího pracovníka odpovědného za vývoj a výzkum elektromobilů.

Dosavadního viceprezidenta automobilového inženýrství Danila Teobaldiho nahradí na této pozici výkonný viceprezident NIO a předseda produktového výboru Zhou Xin, který převezme plnou odpovědnost za vývoj elektromobilů. Danilo Teobaldi se stal hlavním evropským automobilovým inženýrem společnosti.

Důvodem je urychlení vývoje, výzkumu a efektivity pro zvýšení konkurenceschopnosti do budoucna s ohledem na rozšiřování počtu společností, které se zaměřují na výrobu elektromobilů. Teobaldi, který pochází z italského Turína, nastoupil do NIO v roce 2015 ze společnosti Qoros, kde je zodpovědný za integraci vozidel a předvýrobu. V říjnu 2019 odešel Roger Malkusson, bývalý viceprezident automobilového inženýrství v NIO, do důchodu a tuto roli převzal Teobaldi.

Teobaldi je více než tři roky odpovědný za vývoj a optimalizaci metrik včetně dynamického výkonu elektromobilů a bezpečnosti. Současné technologie a projekty vozidel NIO postupují relativně pomalým tempem, včetně ověřování související technologie s vysokonapěťovou platformou 800 V. Platforma 800 V, která může podporovat technologii ultrarychlého nabíjení, je považována za další klíčovou technologickou špičku v tomto odvětví, přičemž masová výroba prvních hráčů ve velkém se očekává v roce 2023.

Pro srovnání, NIO plánuje uvést své produkty na platformě 800 V až v roce 2024, což je rarita pro společnost, která se vždy snažila mít náskok. Tempo uvádění produktů na trh by se mohlo zpomalit, pokud se nepodaří dohnat podporu výzkumu a vývoje.

Vývoj vozidel NIO bude ještě více bojovat o rozšíření svého podílu na trhu, pokud nebude schopen držet krok s tempem předních hráčů. S tím, že Zhou převezme odpovědnost za konstrukci vozidel, se očekává, že NIO dále soustředí své zdroje interně a zrychlí rychlost a efektivitu vývoje elektromobilů, čímž přidá páku pro budoucí konkurenci, uvádí zpráva.

Zdroj: cnevpost.com

Více než 15 let pracuji jako Business architekt v bankovním sektoru a díky tomu mám zájem o nové technologie a vše kolem digitalizace. Společnost Nio mě velmi zaujala svým inovativním přístupem, výborným PR a designem svých vozů, což by v budoucnu mohlo znamenat obrovský úspěch na celosvětovém trhu v oblasti elektromobility.

Související příspěvky