ElektromobilitaNovinky

NIO vyvinulo ultrarychlou 500 kW nabíječku

Společnost NIO na své výroční akci nazvané NIO Power Day 2022 představila novou nabíječku. Jedná se 500 kW nabíječku s proudem 650 ampér, která je ultrarychlá a k dispozici by ji měla mít veřejnost v Číně a Evropě od konce roku 2022. 

Tuto informaci uvedl sám spoluzakladatel a prezident NIO, Qin Lihong. Žádné další informace k nabíječce neposkytnul, ale je pravděpodobné, že se jedná o odpověď směřující ke konkurenčnímu XPeng. Společnost XPeng totiž plánuje v Q4 roku 2022 zahájit instalaci 480 kW nabíječek nové generace. Nová generace dobíjecích stanic XPeng se nabíjí 4x rychleji než ty, které jsou v současné době dostupné, a 12x rychleji než běžné dobíjecí stanice.

Kde všude se v Číně nachází NIO stanice pro výměnu baterií? Podívejte se na mapu

Elektromobily tak získají dojezd 200 km jen za 5 minut nabíjení a za 12 minut mohou nabít baterii z 10 na 80 %. To je velice slušné.

Z dostupných informací zveřejněných výrobcem NIO plyne, že jejich ultrarychlá nabíječka má o 20 kW vyšší nabíjecí výkon než produkt nové generace konkurenčního XPeng. Pro zajímavost, Superchargery V3 konkurenční Tesly mají maximální výkon 324 kW, v plánu je ale až 350 kW. Nabíjecí stanice NIO tak budou jedny z nejvýkonnějších na trhu.

NIO charger

Nabíječka není vše

Na NIO Power Day 2022 byla také oznámena stanice pro rychlou výměnu baterie 3. generace, která se blíží ke konci vývoje a společnost ji chce co nejdříve nasadit do „ostrého“ provozu. Podrobnější představení nabíjecí stanice můžeme čekat buď koncem roku 2022, nebo začátkem roku 2023.

NIO dnes v Číně uvedlo do provozu 12 nových výměnných stanic baterií, čímž se jejich celkový počet zvýšil na 1 011 a oficiálně tak překročil tisícovku. Konkrétně v Číně jich je 1 010 a v jedna je v Evropě, v Norsku. 

Zdroj: cnevpost.com

Mám rád technologie, videohry a v minulosti jsem psal příspěvky zaměřené na mobilní technologie a společnost Apple pro významné české magazíny. Telefony a Apple mě pořád baví ale trochu jsem se přeorientoval i na elektromobily. Pracuji v marketingu, na značku NIO jsem poprvé narazil asi před 3 lety a od té doby pravidelně přikupuji akcie.

Související příspěvky