ElektromobilitaNovinky

NIO vydalo významnou aktualizaci softwaru pro model ET7

Společnost NIO včera vydala aktualizaci softwaru NIO OS Banyan verze 1.1.0 pro svůj vlajkový sedan ET7, což je první větší aktualizace systému elektromobilu od té doby, co společnost sedan prodává. Aktualizace přináší více než 60 funkčních doplňků a vylepšení.

NIO začalo ET7 prodávat 28. března a to zatím jen v Číně, kde by jich mělo jezdit kolem 9 400 kusů. Už nyní ale víme, že model bude dostupný také v Evropě a to v Německu, Dánsku, Švédsku a Nizozemsku a to již tento rok. Jaké novinky aktualizace softwaru obsahuje?

Power Hold Mode

Tento režim oceníte zejména v horkých letních dnech a nebo naopak ve chladných zimních. Při tomto módu můžete elektromobil na chvíli opustit a nevypínat tak všechny funkce, tj. může být například zapnuté topení nebo i klimatizace.

Funkci nebude možné aktivovat, pokud bude mít elektromobil dojezd menší, než 10 km.

Pet Mode

Tento režim můžete znát například z konkurenční Tesly. Pokud necháte svého psa či jiného domácího mazlíčka v autě, vozidlo mu pootevře dle nastavení okna a zapne klimatizaci či topení na požadovanou teplotu.

Na středové panelu se pro kolemjdoucí objeví informace, že je tento režim zapnutý, včetně teploty v interiéru.

NIO ET7 spatřeno v České republice. Společnost mapuje místní silnice

Bluetooth Car Key

Dříve systém ET7 podporovala odemykání s NFC kartou, dálkovým ovládáním UWB a mobilním telefonem. Nyní můžete vůz odemykat také pomocí spárovaného chytrého telefonu přes Bluetooth.

Když se tak uživatel k vozu přiblíží, automaticky se odemkne. V případě, že se vzdálí, elektromobil se zamkne.

Battery Swap Service

Tato funkce přidává na displej středového panelu informace o nejbližších Battery Swap stanicích. Vidíte zde počet baterií ve stanici, jejich stav a případně také vytížení dané stanice a čekací dobu.

End of Charging

Před touto aktualizací museli majitelé ET7 ukončovat nabíjení klepnutím na středový panel vozu. Nyní nemusí, stačí držet tlačítko zámku uvnitř nabíjecího portu. To je fajn funkce a nabíjení se tak trochu zrychlí a zpohodlní.

Assisted Driving

Displej ET7 nyní umí zobrazit až 5 jízdních pruhů, do dnešních dnů uměl zobrazit 3. Také lépe vykresluje menší autobusy, lehká nákladní vozidla a dočasné značení.

Aktualizace také optimalizuje výkon a celkově omezuje chyby vozu při asistovaném řízení.

Aktualizace toho přináší podstatně více, výše je jen ten nejpodstatnější přehled.

Zdroj: cnevpost.com

Mám rád technologie, videohry a v minulosti jsem psal příspěvky zaměřené na mobilní technologie a společnost Apple pro významné české magazíny. Telefony a Apple mě pořád baví ale trochu jsem se přeorientoval i na elektromobily. Pracuji v marketingu, na značku NIO jsem poprvé narazil asi před 3 lety a od té doby pravidelně přikupuji akcie.

Související příspěvky