Deliveries

Deliveries za květen

NIO dodalo v Květnu 2023 celkem 6,155 elektromobilů. Jedná se tak o meziroční pokles o 12,37 %, a meziměsíční pokles o 7,55 % což samo o sobě je poměrně problém. Proč k tomu došlo? Jedná se primárně o výměnu modelových řad a urychlené odpisy platformy NT1. Nově už tak NIO vyrábí pouze auta na platformě NT2.

Za mě jsou deliveries překvapivě přesně v rámci odhadu 6-8k. Celkem z toho 2400 SUV, což pokud byly všechno ES6 (a myslím že by to tak mělo být), pak je to 340 ES6 denně a de fakto tohle jsou data za týden, pokud se auta prodávali i přes víkend, jinak je to 480 aut denně. Pokud se to tempo bude zvyšovat, dá se čekat že za červen budou deliveries cca 12-15k aut, což by bylo ideální pro zvýšení ceny akcií.

Deliveries květen
Deliveries květen

Aby NIO splnilo roční cíl, tak musí od června prodávat cca 28 000 aut měsíčně. Myslíte že to zvládne?

Těším se až můj syn bude jezdit elektroautem. Na NIO jsem poprvé narazil v roce 2019 náhodou u brokera etoro a od té doby mám poměrně velkou část růstového portfolia naloženou v číně. Věřím že v budoucnosti na benzínkách nebudeme tankovat, ale swappovat baterie. A komu by se nechtělo, může si postavit soláre na takové to domácí nabíjení.

Zdroj
Cnevpost.com

Související příspěvky