ElektromobilitaNovinky
Trendy

NIO vstoupí do Velké Británie na konci roku 2023

Společnost NIO vstoupí do Velké Británie na konci roku 2023, potvrdil to na akci NIO Berlin 2022 sám generální ředitel společnosti, William Li.

NIO bude ze začátku prodávat sedan ET5 a nabídka bude časem rozšířena o další modely. Elektromobily budou nabízeny stejným business modelem, jako v kontinentální Evropě, tj. vozidla si budou moci zájemci pronajmout za měsíční poplatek. Přímý prodej se tak pravděpodobně konat nebude. Samozřejmostí je vybudování infrastruktury, spočívající v síti stanic pro rychlou výměnu baterie Battery Swap. Tyto stanice by měly být dováženy z nedávno otevřené továrny v Maďarsku.

Společnost má již nyní ve Velké Británii otevřené pozice a hledá například Obchodní manažery, či Brand manažery. William Li také potvrdil, že společnost před pár dny dokonce obsadila pozici lokálního ředitele pro Velkou Británii, jméno dotyčného ale není zveřejněno. V hlavním městě Londýně by měl být také alespoň jeden NIO House, společnost má už prý nějaká místa vytipovaná, žádné další informace o lokalitě showroomů ale nemáme.

Ptáte se, proč NIO elektromobily v Evropě pronajímá? William Li vše vysvětlil

Příští rok se tedy máme na co těšit, společnost pravděpodobně zamíří také do Rakouska, Francie, Portugalska, Švýcarska, Velké Británie a dalších států. To se samozřejmě projeví na počtu dodaných vozů za měsíc a pravděpodobně také na ceně akcií.

Zdroj: autocar.co.uk

Související příspěvky