ElektromobilitaNovinky

Nakup a nabíjej. Nabíjecí stanice chystá Tesco i Albert

Hned dva obchodní řetězce oznámily rozsáhlé projekty budování dobíjecích stanic. Tesco ve spolupráci s ČEZ letos postaví 30 veřejných stanic. Albert společně s Charge-up vybuduje stanice nejprve v sídle společnosti a postupně i na prodejnách po celé republice.

Maloobchodní řetězec Tesco díky spolupráci se Skupinou ČEZ vybaví vybraná parkoviště svých areálů jen v letošním roce přibližně 30 veřejnými dobíjecími stanicemi. První dvě stanice již nabízejí bezemisní elektřinu u prodejny ve středočeském Kolíně. Provozovatel chce i v lokalitách Tesco stavět ultrarychlé stojany a dobíjecí huby se třemi a více stanicemi. Dobíjecí stanice u prodejen Tesco vzniknou i díky grantu z Operačního programu Doprava.

Během nákupu v prodejně Tesco může řidič díky stojanu o výkonu 50 kW doplnit většinu kapacity baterií svého auta zhruba za půlhodiny. Každá stanice nabízí dobíjecí konektory vhodné pro dobíjení všech značek a typů elektroaut. Zákazníci prodejen Tesco z řad řidičů elektromobilů platí za dobíjení u veřejných dobíjecích stojanů ČEZ v závislosti na typu stanice a rychlosti nabíjení, a to podle podmínek platného ceníku Smlouvy, ceník a OPSE | Futurego.cz

Albert přejde na elektro

Nové dobíjecí stanice ohlásila zároveň i společnost Albert. 14. dubna předal zakladatel projektu AE-MOBILITY Radek Donner do rukou Facility Services Managera Kamila Navrátila z Albert Česká republika dokončenou zakázku na pilotní instalaci wallboxů a nabíjecí infrastruktury pro potřeby dobíjení plug-in hybridních a čistě elektrických služebních vozů. V rámci projektu AE-MOBILITY byla dodávkou kompletní nabíjecí infrastruktury pověřena společnost ChargeUp.

„Instalace wallboxů v sídle naší společnosti je teprve začátkem spolupráce s AE-MOBILITY, je to pilotní fáze na cestě k začlenění lokálně bezemisních vozů do našeho vozového parku, který aktuálně čítá téměř 400 vozů. Další fází spolupráce bude dodávka čistě elektrických vozů a postupné řešení dobíjecí infrastruktury na našich prodejnách po celé České republice.V oblasti snížení CO2 máme za cíl být do roku 2040 v této oblasti NET ZERO. Postupný přechod na elektromobilitu ve fleetu osobních vozů je součástí odpovědného přístupu a plnění našeho závazku,“ řekl Kamil Navrátil z Albert Česká republika.

Tento příspěvek vyšel původně na webu e-flotila.cz

Mám rád technologie, videohry a v minulosti jsem psal příspěvky zaměřené na mobilní technologie a společnost Apple pro významné české magazíny. Telefony a Apple mě pořád baví ale trochu jsem se přeorientoval i na elektromobily. Pracuji v marketingu, na značku NIO jsem poprvé narazil asi před 3 lety a od té doby pravidelně přikupuji akcie.

Související příspěvky