ElektromobilitaNovinky
Trendy

NIO zavede 4D zobrazovací radar NXP zajišťující větší bezpečnost v silničním provozu

4D zobrazovací radar umožňuje automobilům detekovat a klasifikovat objekty, jako jsou jiná vozidla a ostatní účastníci silničního provozu na dálnicích a ve složitých městských situacích a to na vzdálenost až 300 metrů.

Výrobce počítačových čipů NXP Semiconductors se sídlem v Nizozemsku oznámil, že čínský výrobce elektromobilů NIO přijme jeho 4D zobrazovací radarové řešení, které nabízí výhody daleko přesahující tradiční radary.

4D zobrazovací radar výrazně zlepší výkon předního radaru a zobrazovací radarová technologie NXP rozšiřuje funkčnost, kromě měření dosahu a rychlosti, nově o měření směru, úhlu příjezdu a nadmořské výšky, uvedl výrobce čipů.

Tato technologie umožňuje detekci objektů mimo dosah lidského zraku prakticky za každého počasí a světelných podmínek.

Technologie je klíčovým krokem ke zlepšení bezpečnosti silničního provozu a záchraně životů tím, že umožňuje autu například zobrazit dítě, které vstupuje na silnici mezi zaparkovanými auty.

„Spolu s NXP budeme schopni udělat další krok ke zlepšení řidičského zážitku,“ řekl Kevin Pan, asistent viceprezidenta rozvoje dodavatelského řetězce NIO.

Touto plánovanou spoluprací se opět může výrazně zlepšit bezpečnost provozu, vzhledem k obrovskému nárůstu počtu vozidel v běžném silničním provozu.

Více než 15 let pracuji jako Business architekt v bankovním sektoru a díky tomu mám zájem o nové technologie a vše kolem digitalizace. Společnost Nio mě velmi zaujala svým inovativním přístupem, výborným PR a designem svých vozů, což by v budoucnu mohlo znamenat obrovský úspěch na celosvětovém trhu v oblasti elektromobility.

Zdroj
cnevpost.com

Související příspěvky