ElektromobilitaNovinky

Sedan ET7 získal 5 hvězd v hodnocení Euro NCAP a Green NCAP

Vlajkový sedan společnosti NIO, model ET7, získal skvělé hodnocení v testech Euro NCAP (European New Car Assessment Programme) a Green NCAP. V oblasti Safety Assist se umístil za konkurenční Teslou Model S a Model Y.

Je to tak další úspěch, který si ET7 připisuje, před pár dny vyhrálo NIO ET7 prestižní německé ocenění Das Goldene Lenkrad 2022. Toto hodnocení přispěje k rozšíření povědomí o elektromobilech NIO a to zejména v Evropě, kam NIO tento rok expandovalo a již za pár dní si bude možné koupit elektromobily NIO přímo a nikoli jen přes NIO Subscription.

ET7 získalo v kategorii dospělých cestujících 91 % a v kategorii dětských pasažérů 87 %. V kategorii potencionálního zranění účastníků silničního provozu poté 73 % a v kategorii pokročilých asistentů skvělých 95 %.

Celou tabulku si můžete prohlédnout ZDE.

Čínská automobilka připomíná, že její SUV ES8 také dosáhlo v roce 2021 na pětihvězdičkové hodnocení celkové bezpečnosti.

NIO ET7

Euro NCAP je nezávislé konsorcium, které provádí nárazové zkoušky automobilů. Testovaným vozům pak vydává Euro NCAP hodnocení bezpečnosti v podobě udělení hvězdiček za bezpečnost. Založeno bylo v prosinci roku 1996 a v roce 1998 se stalo oficiálně nezávislou mezinárodní organizací, fungující podle belgických zákonů.

Program vzniknul pro účely porovnání různých značek vozidel a to zejména jejich bezpečnosti.

Zdroj: insideevs.com

 

Mám rád technologie, videohry a v minulosti jsem psal příspěvky zaměřené na mobilní technologie a společnost Apple pro významné české magazíny. Telefony a Apple mě pořád baví ale trochu jsem se přeorientoval i na elektromobily. Pracuji v marketingu, na značku NIO jsem poprvé narazil asi před 3 lety a od té doby pravidelně přikupuji akcie.

Související příspěvky