ElektromobilitaNovinky
Trendy

NIO testuje faceliftovanou verzi ES6. Podívejte se na fotky (aktualizováno)

Společnost NIO u svých modelů postupně přechází z platformy NT 1.0 na modernější NT 2.0. Tento přechod se bude týkat také ES6.

Prodeje modelu ES6 se ledna do srpna loňského roku podílely 46 % z celkového objemu. Špionážní fotografie se objevila na čínské sociální síti Weibo. Elektromobil je bohužel zahalen do kamufláže, takže není moc poznat, co se změnilo. Je ale více než pravděpodobné, že nová verze je postavena na platformě NT 2.0.

Vozidlo bylo zachyceno v Číně, kde nese název ES6. Pokud by se ale někdy dostalo také do Evropy, prodávalo by se zde pod označením EL6 a to kvůli sporu v německým Audi. Německý výrobce totiž v minulosti žaloval NIO za název ES6 a to z důvodu, že je prý zaměnitelný s Audi S6.

NIO z toho důvodu přejmenovalo další své SUV, model ES7 na EL7 (pouze v Evropě). Společnost se tak potencionálním problémům v Německu, kam před pár měsici expandovala.

Zdroj: cnevpost.com

Mám rád technologie, videohry a v minulosti jsem psal příspěvky zaměřené na mobilní technologie a společnost Apple pro významné české magazíny. Telefony a Apple mě pořád baví ale trochu jsem se přeorientoval i na elektromobily. Pracuji v marketingu, na značku NIO jsem poprvé narazil asi před 3 lety a od té doby pravidelně přikupuji akcie.

Související příspěvky