Novinky
Trendy

16 letý student naboural na eSalonu NIO ET5 Touring

Dnes se na pražském eSalonu, který končí tuto neděli, stala nepříjemná situace na který bude dotyčný asi hodně dlouho vzpomínat. 

Student ve věku 16 let si totiž sedl za volant NIO ET5 Touring za 1 739 999 korun (původně šlo zakoupit na webu Cario.cz), které nebylo určeno k testovacím jízdám, sešlápnul plyn a elektromobil se rozjel. Cestou naboural stánky a menší projížďka skončila až zastavením o elektromobil (dodávku) Iveco. Nikomu se naštěstí nic nestalo, i když daleko od toho nebylo. Návštěvníci stojící před elektromobilem uskakovali na poslední chvíli.

S trochou nadsázky by se dalo říci, že Iveco zastavilo čínskou invazi.

Elektromobil měl pouze manipulační nájezd kilometrů, protože byl určen k prodeji a do České republiky se dostal ve speciálním přívěsu.

Pokud se ptáte stejně jako my, jak je možné, že se elektromobil rozjel, tak to bylo dáno pravděpodobně tím, že byl v pohotovostním režimu, aby si mohli lidé zkusit entertainment elektromobilu a další funkce. Bohužel dotyčný zařadil D (Drive), majitel s klíčky nebo mobilní aplikací byl poblíž a vozidlo tak bylo v plné pohotovosti se rozjet. A to se bohužel stalo. Na výsledek se můžete podívat na fotkách níže ze sociální sítě X a Intagramu.

Dle našich informací víme, že u elektromobilu byly dva klíčky, z toho jeden minimálně 20 metrů od elektromobilu. Dotyčný řidič byl dle všeho v šoku a nedokázal dostat nohu z plynu. Odhad škody zatím není známý, ale určitě to budou statisíce korun, včetně škody na elektrododávce Iveco a dalšího vybavení výstavy eSalon.

Nyní nastává otázka kdo za situaci může, zda dotyčný student nebo vystavovatel, který elektromobil evidentně nedostatečné zabezpečil.

ET5 Touring je stále k vidění

Pokud chcete NIO ET5 Touring vidět, máte možnost ještě dva dny. Výstava končí v neděli a poté tento elektromobil pojede pravděpodobně do Německa do servisu, kde se mu dostane potřebné péče a opravy.

eSalon NIO
Foto: Martin Tejna Tejnecký

Čínské elektrické auto Nio ET5 Touring je jako blesk na kolech. V jeho nejvýkonnější verzi má pohon všech kol a poskytuje impozantní výkon 360 kW (489 koní) a točivý moment 705 Nm. Z nuly na sto akceleruje během pouhých 4 sekund a dosahuje maximální rychlosti 200 km/h. S baterií o kapacitě až 100 kWh se dojezd pohybuje kolem 500 kilometrů.

Mám rád technologie, videohry a v minulosti jsem psal příspěvky zaměřené na mobilní technologie a společnost Apple pro významné české magazíny. Telefony a Apple mě pořád baví ale trochu jsem se přeorientoval i na elektromobily. Pracuji v marketingu, na značku NIO jsem poprvé narazil asi před 3 lety a od té doby pravidelně přikupuji akcie.

Zdroj
Instagram.comX

Související příspěvky