Novinky

NIO stále diskutuje o vstupu na severoamerický trh do roku 2025

Generální ředitel společnosti Nio USA Ganesh Iyer na konferenci Reuters Events Automotive USA 2023 uvedl, že společnost zvažuje „jakýkoli druh partnerství“ v Severní Americe.

Než bude společnost Nio dodávat elektromobily do Severní Ameriky, bude důležité vybudovat potřebnou infrastrukturu.

Nio se vždy snaží odlišit od konkurence klientský přístupem a perfektním servisem služeb, což bude důležitým prvkem i pro vstup na nový trh.

Nio chce dovážet své elektromobily vyrobené v Číně do USA, místo aby se snažilo získat daňové úlevy jejich místní výrobou. To však znamená, že cena by se pro ni mohla stát problémem, protože američtí rivalové, jako je Tesla, těží z daňových úlev.

Americká vláda minulý rok schválila zákon o snižování inflace (IRA), který vyžaduje, aby se elektromobily stavěly v Severní Americe a využívaly místně vyráběné baterie, aby mohly získat daňové úlevy. To znevýhodňuje automobilky, které dovážejí auta.

Nio bude stále vyrábět elektromobily v Číně pro americký trh, protože stavět továrny v USA je příliš nákladné, řekl Iyer na akci minulý týden a dodal, že Nio zvažovalo místní výrobu a dokonce vybralo tři státy do užšího výběru továren.

Pro naše produkty je v Číně spousta místních dodavatelů, kteří nám je exkluzivně poskytují. Nepodnikají v USA, řekl Iyer k rozhodnutí nepostavit továrnu v USA.

Zatím o vstupu na severoamerický trh není příliš dalších informací, ale o případných novinkách Vás budeme informovat.

Více než 15 let pracuji jako Business architekt v bankovním sektoru a díky tomu mám zájem o nové technologie a vše kolem digitalizace. Společnost Nio mě velmi zaujala svým inovativním přístupem, výborným PR a designem svých vozů, což by v budoucnu mohlo znamenat obrovský úspěch na celosvětovém trhu v oblasti elektromobility.

Zdroj
Cnevpost.com

Související příspěvky