Novinky

NIO podepsalo smlouvu o partnerství se společností Changan

NIO tak získává významného partnera pro sdílení sítě pro výměnu baterií

Toto spojení přichází poté, co společnost Nio v podstatě odstoupila od společného podniku se společností Changan.

Společnosti Chongqing Changan Automobile a NIO uzavřely partnerství v oblasti sdílení sítě pro výměnu baterií a staly se tak prvním externím partnerem ikonické sítě NIO. Společně tak budou dále budovat tuto rychle se rozvíjející síť výměnných stanic baterií nejen v Číně, ale také po Evropě. V tuto chvíli má NIO již 2 113 stanic pro výměnu baterií v Číně.

Vzhledem k tomu, že společnost NIO začala s výměnou baterií od samého počátku, byla připravena otevřít své technologie a infrastrukturu celému odvětví,” uvedl zakladatel, předseda představenstva a generální ředitel společnosti NIO William Li.

Společnost Changan sídlí v okrese Ťiang-pej v jihozápadním čínském městě Čchung-čching a je jednou z největších čínských automobilových společností. Jedná se o státem vlastněnou firmu vyrábějící auta pod značkou AVATR a DEEPAL. AVART jsme již měli možnost vidět na Mnichovském IAA Mobility v podobě verze 12.

V období od ledna do října dosáhl maloobchodní prodej společnosti Changan v Číně 1 130 884 kusů, což představuje meziroční nárůst o 12,5 %, a podle Čínské asociace osobních automobilů (CPCA) se tak zařadil na třetí místo s podílem 6,5 %.

Na prvních dvou místech se v daném období umístily společnosti BYD a FAW-Volkswagen s podílem 12,4 %, resp. 8,5 %.

Vzhledem k tomu, že Čína zdvojnásobuje své úsilí o nové zdroje energie a inteligentní propojená vozidla, představuje zavedení modelu výměny baterií NIO významný milník pro toto odvětví,” uvedl Zhu Huarong, předseda představenstva společnosti Changan.

Společnosti NIO a Changan spolupracovaly již před několika lety, když 10. července 2018 založily společný podnik Changan NIO, v němž každá strana vlastnila 50 % akcií. Podíl společnosti NIO ve společnosti Changan Nio se na konci roku 2020 snížil z 50 % na 4,62 %, zatímco podíl společnosti Changan se zvýšil na 95,38 %.

Na konci května 2021 Changan NIO oznámil, že změnil svůj název na Avatr Technology, který nenese slovo “NIO”, což znamenalo konec průzkumů starší automobilky s novou automobilkou.

V srpnu letošního roku Avatr uzavřel kolo financování série B v hodnotě 3 miliard RMB (410 milionů USD), čímž se podíl společnosti NIO snížil na 0,67 %.

Kromě společnosti Changan jedná Nio o podobných partnerstvích s dalšími společnostmi.

Li rovněž uvedl, že společnost NIO oznámí první společnost, která bude 21. listopadu používat její systém výměny baterií, a že společnost jedná s dalšími čtyřmi až pěti společnostmi o podobných partnerstvích.

Jmenuji se Jaromír a jsem otcem skvělých 5 dětí. Pracuji na různých pozicích v IT již více jak 30 let a to nejen v Česku, ale i po Evropě nebo i USA. Posledních 12 let jako nezávislý konzultant zejména jako projektový manažer. NIO jako jeden z EV start-upů je jedním z mých nejoblíbenějších. Jako dřívější velký petrolhead mám odmalička rád auta, ale již je to nějaký čas co se věnuji elektromobilitě a vším, co je s tím spojené.

Zdroj
cnevpost.com

Související příspěvky