ElektromobilitaNovinky

NIO otevírá výměnné stanice třetím stranám. Využívat je tak může jakákoli automobilka

Síť NIO pro výměnu baterií je otevřená i pro jiné značky, stejně jako je to u cloudových služeb, oznámil William Li, generální ředitel společnosti.

NIO chce, aby ostatní společnosti sdílely a budovaly infrastrukturu pro výměnu baterií, řekl William Li, který se o tomto záměru zmínil během rozhovoru pro média během China EV 100 Forum a řekl, že o této záležitosti proběhly diskuse mezi jinými automobilkami a NIO.

Vzhledem k tomu, že 80 % energie poskytované nabíjecími stanicemi NIO, využívají i jiní výrobci elektromobilů, je technicky možné, aby společnost nabídla služby výměny baterií třetím značkám. Pokud by i ostatní výrobci chtěli využívat stanice pro výměnu baterie, je nutné vozidlo navrhnout od základu tak, aby splňovalo technické požadavky dle parametrů, které dodá NIO. Poté bude s Power Swap stanicí kompatibilní a těžit z toho mohou hlavně uživatelé.

Stanice pro výměnu baterií NIO mají rozumnou míru přizpůsobivosti a nastal čas poskytnout výstup ven, řekl Li.

Tento krok by mohl výrazně přispět k rozvoji výměnných stanic a budování infrastruktury, což by přineslo větší komfort pro uživatele elektromobilů.

Zdroj: cnevpost.com

Více než 15 let pracuji jako Business architekt v bankovním sektoru a díky tomu mám zájem o nové technologie a vše kolem digitalizace. Společnost Nio mě velmi zaujala svým inovativním přístupem, výborným PR a designem svých vozů, což by v budoucnu mohlo znamenat obrovský úspěch na celosvětovém trhu v oblasti elektromobility.

Související příspěvky