ElektromobilitaNovinky
Trendy

NIO slaví, baterie elektromobilů byly vyměněny již 20 milionkrát

NIO oznámilo zajímavou novinku a to tu, výměna baterie elektromobiů NIO byla provedena už 20 milionkrát. Denně se provede až 45 000 výměn.

Už 4. července 2022 dosáhla společnost NIO 10 milionů výměn, nyní, ani ne po roce, je na dvojnásobku. Může za to extrémně rychlá stavba infrastruktury v Číně, kde najdeme více než 1 000 těchto stanic a stavby stále pokračují. Staví se také v Evropě, kde už je výměnných stanic kolem 10. Například v sousedním Německu má být do konce roku 2023 až 100 těchto stanic. 

V současné době poskytují stanice NIO pro výměnu baterií v průměru více než 45 000 služeb denně, což odpovídá tomu, že jedno vozidlo NIO obdrží z těchto stanic plně nabitou baterii v průměru každých 1,9 sekundy, říká zpráva.

Power Swap Stanice poskytují nejen plně nabité baterie, ale také umožňují majitelům elektromobilů NIO snadno upgradovat jejich akumulátory. Někdy se může hodit vyšší kapacita a někdy není potřeba, tj. je možné využít menší baterii. Těchto upgradů bylo poskytnuto už více než 60 000. 

NIO

Zdroj: cnevpost.com

Mám rád technologie, videohry a v minulosti jsem psal příspěvky zaměřené na mobilní technologie a společnost Apple pro významné české magazíny. Telefony a Apple mě pořád baví ale trochu jsem se přeorientoval i na elektromobily. Pracuji v marketingu, na značku NIO jsem poprvé narazil asi před 3 lety a od té doby pravidelně přikupuji akcie.

Související příspěvky