Novinky

NIO má revoluční koncept prodávání vozů. Co je to NIO House?

NIO má celkem unikátní koncept obchodů a showroomu v jednom pojmenovaných jednoduše NIO House. Co to ale je a kde všude NIO House najdeme?

NIO house je nový koncepční obchod a místo, kde se mohou setkávat aktuální majitelé vozů NIO a ti, kteří koupení tohoto elektromobilu teprve zamýšlejí. Na místě se dozví všechny podstatné informace a od NIO je to velice zajímavý krok minimálně v tom, že se zde buduje určitá komunita lidí kteří používají stejný produkt a sdílí se zde uživatelská zkušenost. Uživatelé či budoucí zájemci se tak mohu seznámit s hodnotami značky a celkově kulturou brandu.

Vnitřek NIO House je vždy velice minimalistický, krásně prosvícený a je zde cítit luxus a prémiovost značky. Přesně tak, jak vnímáme NIO elekromobily. Součástí NIO Housu je samozřejmě také Showroom kde vám obchodníci ukáží a představí vozidla, které si zároveň můžete vyzkoušet.

Revoluční koncept showroomu

Koncept obchodů je pojat revolučně a když si jeden člen rodiny vybírá vůz, tak zbytek rodiny se může zabavit jinak – například si dá kávu, přečte si v klidu knihu v místnosti pro to určené a nebo dá děti do dětského koutku.

NIO Housů je aktuálně 48 po celém světě a jeden dokonce v Norsku, v Oslu, což je první NIO House v Evropě. NIO má v plánu rozšířit se v roce 2022 i do dalších států Evropy (do Německa, Nizozemí, Dánska nebo Švédska) a i zde můžeme počítat s novými NIO Housy. Pokud vše půjde podle plánu, tak NIO House budeme mít celkem blízko a určitě se na něho pojedeme podívat.  

Zdroj: nio.com

Mám rád technologie, videohry a v minulosti jsem psal příspěvky zaměřené na mobilní technologie a společnost Apple pro významné české magazíny. Telefony a Apple mě pořád baví ale trochu jsem se přeorientoval i na elektromobily. Pracuji v marketingu, na značku NIO jsem poprvé narazil asi před 3 lety a od té doby pravidelně přikupuji akcie.

Související příspěvky