Novinky

Podívejte se jak Richard Hammond testoval NIO EP9. Vytáhl z něj 321 km/h

Richard Hammond, populární moderátor pořadu Top Gear a později The Grand Tour dostal na test NIO EP9 a tento elektromobil otestoval na závodním okruhu. Podívejte se na video.

NIO EP9 je elektrický supersport, který si koupí jen opravdoví znalci a na denní ježdění do Kauflandu nebo vození dětí do školy rozhodně není. Pokud máte přebytečných 72 000 000 Kč a za zahradou závodní okruh, supersport si můžete pořídit.

Vozidlo se prodává od roku 2016 a design navrhnul David Hilton. Jedná se o dvoudvéřové kupé s výkonem 250 kW (335 koní) na jedno kolo. Celkově tak dostanete opravdu pozoruhodný výkon 1 MW (1 341 koní). Dojezd je poté 427 km, pokud tedy pojedete a budete mít „lehkou nohu” a akumulátor nabijete za 45 minut. Nevýhodou nabíjení ovšem je, že akumulátory se před nabitím musí fyzicky vyndat, k čemuž budete pravděpodobně potřebovat tým lidí. Jedna baterie totiž váží 317 kg.

Rekordy i autonomní závod

NIO EP9 zvládlo zajet populární okruh Nürburgring za 06:45.900 (odkaz na video ZDE). Co nám ale přijde extrémně zajímavé je autonomní závod který se uskutečnil na Circuit of the Americas v Austinu a EP9 okruh zajelo samotné (ano, bez řidiče) za 02:40.330. Je až neuvěřitelné, co dnes autonomní řízení dokáže.

Nyní už ale video:

Mám rád technologie, videohry a v minulosti jsem psal příspěvky zaměřené na mobilní technologie a společnost Apple pro významné české magazíny. Telefony a Apple mě pořád baví ale trochu jsem se přeorientoval i na elektromobily. Pracuji v marketingu, na značku NIO jsem poprvé narazil asi před 3 lety a od té doby pravidelně přikupuji akcie.

Související příspěvky