ElektromobilitaNovinky
Trendy

Čekací doby elektromobilů NIO se výrazně zkracují

Společnost NIO výrazně zkracuje čekací doby pro modely ET7 a ES7. U vlajkového sedanu ET7 se konkrétně jedná o zkrácení doby ze 3-5 týdnů na pouhé 2 týdny a u ES7 ze 7-9 týdnů na 4-6 týdnů.

NIO v současné době prodává v Číně 6 modelů, 3 modely založené na platformě NT 1.0 – ES8, ES6 a EC6 – a tři modely založené na platformě NT 2.0 – ES7, ET7 a ET5.

Kratší čekací doby znamenají, že bude moci více kupujících využít čínské dotace na nákup nových energetických vozidel (NEV) dříve, než na konci roku vyprší jejich platnost.

NIO aktualizovalo svůj plán dotací tak, že kupující, kteří svou objednávku uzavřou do konce roku 2022, budou moci čerpat dotace ve stejné výši. Týká se to všech modelů kromě ET5.

Dodávky za měsíc říjen nenaplnily očekávání ze strany vedení společnosti (10 059 elektromobilů), a důvodem je dopad epidemie a opatření proti Covidu v Hefei v provincii Anhui, kde se nachází závod na výrobu elektromobilů NIO.

Předchozí údaje ukazují, že počet registrací pojištění vozidel NIO za první tři listopadové týdny bylo 2 852, 3 124 a 3 325. Pokud by se podařilo dodat ve čtvrtém listopadovém týdnu alespoň 3 000 elektromobilů, bude  měsíční dodávka za listopad přesahovat 12 000 dodaných kusů.

Pevně věřím, že čísla budou i nadále růst a budou dosahovat alespoň 20 000 tisíc měsíčně.

Zdroj: cnevpost.com

 

Více než 15 let pracuji jako Business architekt v bankovním sektoru a díky tomu mám zájem o nové technologie a vše kolem digitalizace. Společnost Nio mě velmi zaujala svým inovativním přístupem, výborným PR a designem svých vozů, což by v budoucnu mohlo znamenat obrovský úspěch na celosvětovém trhu v oblasti elektromobility.

Související příspěvky