ElektromobilitaNovinky

V Evropě bude pravděpodobně nabízen i model ET5

Agentura Reuters uvedla, že společnost NIO bude v Evropě nabízet také model ET5. Kromě vlajkového sedanu ET7 se tak dočkáme i této menší verze a to do konce tohoto roku.

Reuters se odvolávají na telefonní rozhovor mezi generálním ředitelem NIO a prezidentem společnosti Qinem Lihongem. Bližší informace agentura bohužel neposkytla.

Sedan ET5 byl oficiálně představen na NIO Day 2021 konaném 18. prosince 2021 a k tomuto dni bylo i možné elektormobil předobjednat. Základní cena modelu je stanovena na 328 000 RMB (cca v přepočtu 1 170 151 Kč). Dostupný bude zatím jen v domovské Číně, a do konce roku bychom ho dle Reuters měli vidět i v Evropě.

V Číně startují dodávky modelu ET5 již 30. září a NIO aktuálně elektromobily distribuuje na prodejní místa a také dokončuje školení zaměstnanců. Společnost v současné době nabízí v Číně tři modely založené na platformě NT 1.0 – ES8, ES6 a EC6 – a tři modely založené na platformě NT 2.0 – ES7, ET7 a ET5.

Na model ET5 je už téměř 200 000 předobjednávek. Má to ale háček

Už 7. října má NIO vstoupit na německý trh a to s vlajkovým sedanem ET7. Tento model uvidíme do konce roku také v Dánsku, Švédsku a Nizozemsku, kam bude NIO také expandovat.

Zdroj: cnevpost.com

Mám rád technologie a nové věci, v minulosti jsem psal články zaměřené na společnost Apple pro velké české magazíny, v posledních pár letech jsem se ale přeorientoval na elektromobily. Pracuji v marketingu se zaměřením na SEO. Na NIO jsem poprvé narazil asi před 2 lety a od té doby pravidelně přikupuji akcie. Dle mého názoru má NIO obrovský potenciál a do konce dekády bude brand společnosti v podvědomí běžných lidí.

Související příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Back to top button

Používáte blokování reklamy

Pokud chcete web používat, vypněte si prosím AdBlock nebo jiný blokátor reklamy. Děkujeme.