ElektromobilitaNovinky

V Evropě bude pravděpodobně nabízen i model ET5

Agentura Reuters uvedla, že společnost NIO bude v Evropě nabízet také model ET5. Kromě vlajkového sedanu ET7 se tak dočkáme i této menší verze a to do konce tohoto roku.

Reuters se odvolávají na telefonní rozhovor mezi generálním ředitelem NIO a prezidentem společnosti Qinem Lihongem. Bližší informace agentura bohužel neposkytla.

Sedan ET5 byl oficiálně představen na NIO Day 2021 konaném 18. prosince 2021 a k tomuto dni bylo i možné elektormobil předobjednat. Základní cena modelu je stanovena na 328 000 RMB (cca v přepočtu 1 170 151 Kč). Dostupný bude zatím jen v domovské Číně, a do konce roku bychom ho dle Reuters měli vidět i v Evropě.

V Číně startují dodávky modelu ET5 již 30. září a NIO aktuálně elektromobily distribuuje na prodejní místa a také dokončuje školení zaměstnanců. Společnost v současné době nabízí v Číně tři modely založené na platformě NT 1.0 – ES8, ES6 a EC6 – a tři modely založené na platformě NT 2.0 – ES7, ET7 a ET5.

Na model ET5 je už téměř 200 000 předobjednávek. Má to ale háček

Už 7. října má NIO vstoupit na německý trh a to s vlajkovým sedanem ET7. Tento model uvidíme do konce roku také v Dánsku, Švédsku a Nizozemsku, kam bude NIO také expandovat.

Zdroj: cnevpost.com

Mám rád technologie, videohry a v minulosti jsem psal příspěvky zaměřené na mobilní technologie a společnost Apple pro významné české magazíny. Telefony a Apple mě pořád baví ale trochu jsem se přeorientoval i na elektromobily. Pracuji v marketingu, na značku NIO jsem poprvé narazil asi před 3 lety a od té doby pravidelně přikupuji akcie.

Související příspěvky