ElektromobilitaNovinky

NIO rozváží ET5 na prodejní místa. Prodej začne již brzy

V Číně byly spatřeny první návěsy s dodávkou sedanů ET5, které dorazí do NIO Housů a dalších dodavatelských míst za méně než měsíc.

Zatím není jasné, kolik vozů vyjelo z továrny NeoPark v Hefei, která v současnosti vyrábí pouze model NIO ET5. První dodávky ke koncovým zákazníkům jsou naplánované ke konci září.

Společnost NIO dále oznámila, že si bude možné model ET5 prohlédnout na showroomech již od 9. září. Datum zahájení testovacích jízd sice společnost neoznámila, ale dle informací blogerů v aplikaci Weibo budou možné přibližně od 24. září.

Tento krok znamená slíbenou distribuci vozů ET5 na dodavatelská centra NIO v Číně. Sedan ET5 byl oficiálně představen na NIO Day 2021 konaném 18. prosince 2021 a k tomuto dni bylo i možné elektormobil předobjednat. Základní cena modelu je stanovena na 328 000 RMB (cca 1 170 151 Kč).

Podívejte se na YouTube video z testování NIO ET5

Dle prohlášení zakladatele, předsedy představenstva a CEO společnosti NIO, Williama Li, se jedná o model s největším počtem předobjednávek v historii společnosti NIO. Vzhledem k výše uvedeným skutečnostem by se mělo jednat o velmi oblíbený model, který pomůže ke zvýšení tržeb společnosti.

Petr Spevak

Více než 15 let pracuji jako Business architekt v bankovním sektoru a díky tomu mám zájem o nové technologie a vše kolem digitalizace. Společnost Nio mě velmi zaujala svým inovativním přístupem, výborným PR a designem svých vozů, což by v budoucnu mohlo znamenat obrovský úspěch na celosvětovém trhu v oblasti elektromobility.

Související příspěvky