DeliveriesNovinky
Trendy

NIO zveřejnilo „deliveries“ za srpen. Prodeje rostou a bude lépe

Čínský výrobce elektromobilů $NIO  tradičně zveřejnil počet dodaných vozidel za předcházející měsíc. I v srpnu se automobilce dařilo, výsledek za srpen vypadá konkrétně takto:

NIO prodalo 10 677 elektromobilů, což je meziroční nárůst o 81,5 %. Z toho 7 551 kusů SUV (ES8, ES6, EC6, ES7) a 3 126 kusů ET7. Zajímavé je, že novinky ES7 se prodalo 398 kusů, dodávky začaly teprve 28. srpna.

NIO Deliveries August
Za tento rok už čínský výrobce dodal 71 556 elektromobilů, což je opět meziroční nárůst o 28,3 %. Kumulativní dodávky vozů NIO dosáhly k 31. srpnu 2022 počtu 238 626 vozů.

Prodeje tedy pomalu stoupají a zdá se, že NIO má před sebou dobré časy – již na začátku října má společnost vstoupit do Německa s modelem ET7 a do konce roku poté do Švédska, Nizozemska a Dánska. Ve Q4 2022 by měla společnost začít prodávat ET7 také v Norsku, kde je aktuálně dostupný jen model ES8. Firma tak zahajuje velkou expanzi do evropských států a v roce 2023 bychom ji měli vidět v mnoha dalších státech včetně Rakouska, Francie, Portugalska a dalších a ve vzdálenejší budoucnosti (rok 2025) také v USA.

Zdroj: ir.nio.com

Mám rád technologie a nové věci, v minulosti jsem psal články zaměřené na společnost Apple pro velké české magazíny, v posledních pár letech jsem se ale přeorientoval na elektromobily. Pracuji v marketingu se zaměřením na SEO. Na NIO jsem poprvé narazil asi před 2 lety a od té doby pravidelně přikupuji akcie. Dle mého názoru má NIO obrovský potenciál a do konce dekády bude brand společnosti v podvědomí běžných lidí.

Související příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Back to top button

Používáte blokování reklamy

Pokud chcete web používat, vypněte si prosím AdBlock nebo jiný blokátor reklamy. Děkujeme.