ElektromobilitaNovinky
Trendy

Potvrzeno: NIO testuje novou verzi ET5 s shooting brake (aktualizováno)

Společnost NIO plánuje v první polovině roku 2023 uvést na trh pět elektromobilů. Tím, jak se rok blíží pomalu ke svému konci, jsou na evropských silnicích čím dál častěji vidět zamaskované a nepředstavené modely. 

Jeden takový model byl spatřen v Číně a video bylo sdíleno na WeChatu. Z videa můžeme poznat, že se pravděpodobně jedná o upravený model ET5 s shooting brake.

Generální ředitel NIO Willam v minulosti informoval, že firma neuvede na trh levnější model, než je aktuálně ET5 a ani spekulovaný, sériový, dvoudveřový sportovní model. Příští rok se prý dočkáme modelu „s charakterem“.

„Shooting brake je 3 či 5dveřový typ karoserie s hranatou zádí. Má zadní vyklápěcí část jako kombi nebo hatchback. Někdy se též používají jedny anebo pár bočně vyklápěcích dveří.“

ET5 shooting brake

NIO ET5 Shooting brake

Nový produkt by měl mít odlišnou podobu proti modelům, které známe z aktuální nabídky NIO. Na čínských sociálních sítích kolují informace o tom, že NIO možná uvede na trh model ET5 se shooting brake. Z videa výše tedy můžete soudit, že NIO opravdu na takovém modelu pracuje.

Zdroj: cnevpost.com

Související příspěvky