ElektromobilitaNovinky
Trendy

Za listopad postavilo NIO v Číně 3 NIO Housy a 51 stanic Battery Swap

Vyplývá to z údajů v aplikaci NIO. Společnost tak má ve své domovské zemi už 91 showroomů – NIO Housů.

Společnost na NIO Housech staví svoji komunikaci se zákazníkem. Je to totiž daleko více, než obyčejný showroom. Vozidla si zde můžete samozřejmě nejen vyzkoušet, ale také zakoupit, dát si kávu a nebo si třeba jen přečíst knihu. Budovy se obecně skládají ze dvou částí, z výstavní plochy pro elektromobily a místností určených pro zájemce či návštěvníky, kteří si chtějí NIO House jen prohlédnout. Nesmíme také zapomenout na NIO Space, což je název pro menší showroom a za listopad vznikl pouze jeden NIO Space a to opět v Číně.

Zajímavostí je, že majitelé elektromobilů NIO si zde můžete také uspořádat brainstorming s kolegy či dokonce narozeninovou oslavu.

V listopadu společnost NIO také přidala tři servisní střediska a tři autorizovaná servisní střediska v Číně, čímž se jejich počet zvýšil na 74, resp. 182.

NIO nezapomíná ani na Evropu, kam před pár týdny expadnlo a v expanzi bude pokračovat i v roce 2023. NIO Housy tak postupně uvidímě v Německu, Nizozemsku, Dánsku i Švédsku.

NIO Housy v Evropě

Stanice Battery Swap a nabíjecí stanice

V listopadu postavila společnost NIO 51 stanic pro výměnu baterií, čímž se jejich celkový počet ke konci listopadu zvýšil na 1 245, z nichž 330 se nachází u dálnic a u strategických míst.

V listopadu také přibylo 62 dobíjecích stanic a 53 destination chargerů, čímž se jejich celkový počet zvýšil na 1 157, resp. 999.

Zdroj: cnevpost.com

Související příspěvky