Novinky
Trendy

Nio vydala varování ohledně podvodů, kdy podvodníci zneužívají jméno k propagaci hazardních her

Ve svém oficiálním prohlášení Nio zdůraznila, že nikdy nebyla zapojena do oblasti hazardních her a vyzvala svou komunitu a zákazníky, aby nedůvěřovali podvodníkům. Společnost také informovala policii o této podvodné činnosti.

Podle dnešního prohlášení, které bylo zveřejněno v aplikaci Nio, někteří jednotlivci šíří na sociálních sítích falešné dokumenty tvrdící, že Nio vstoupila do herního průmyslu. Společnost však jednoznačně označila tyto tvrzení za podvodné aktivity a varovala uživatele, aby na ně neskočili.

V prohlášení se uvádí, že falešné dokumenty slibují uživatelům vysoké denní výnosy za finanční podporu společnosti. Nio však opakovala, že nikdy neprovozovala hazardní hry ani loterii a nemá žádnou loterijní pobočku.

Společnost Nio podnikla kroky a podala oznámení na policii ohledně “ohavného chování” těchto online podvodů, kde bylo v minulosti jméno Nio již zneužito.

V prohlášení také upozornila uživatele, aby nedůvěřovali informacím z neznámých zdrojů a zdůraznila, že veškeré oficiální komunikace bude probíhat prostřednictvím oficiálních kanálů, včetně oficiálních skupin majitelů aut v aplikaci Nio.

Hazardní hry jsou v pevninské Číně nezákonné, a společnost Nio připomněla veřejnosti, že by měla být obezřetná vůči akcím, které lákají “vysokým výnosem a vysokou návratností”.

Tato událost není prvním případem, kdy bylo jméno společnosti Nio zneužito k podvodu. V červenci 2022 společnost vydala varování před podvodem s falešnou kryptoměnou, která se tvářila jako Nio Coin. Společnost tehdy zdůraznila, že nemá žádné plány ohledně vydání kryptoměny a nepověřila žádnou třetí stranu k tomuto účelu.

Mám rád technologie, videohry a v minulosti jsem psal příspěvky zaměřené na mobilní technologie a společnost Apple pro významné české magazíny. Telefony a Apple mě pořád baví ale trochu jsem se přeorientoval i na elektromobily. Pracuji v marketingu, na značku NIO jsem poprvé narazil asi před 3 lety a od té doby pravidelně přikupuji akcie.

Přes
cnevpost.com

Související příspěvky